WING Restaurant, ilk yılında ‘Asya’nın En İyi 50 Restoranı 2022’ listesine adını yazdırdı

Michelin Yıldızlı Şef Vicky Cheng tarafından yönetilen WING Restaurant, Asya’nın En İyi 50 Restoranı 2022’de ilk çıkışını yaptı ve ilk açılış yılında 34. sıraya adını yazdırdı. Bu gıptayla bakılan ödülün sahibi Şef Vicky ve ekibi, WING Restaurant’ta Çin yemeklerini geleneklerine bağlı kalarak yorumluyor.

Fransız mutfağı geçmişiyle beğeni toplarken doğup büyüdüğü Hong Kong’a geri dönen ve Çin mutfağına daha fazla ilgi duymaya başlayan Şef Vickey Cheng, çalışmalarını hızlandırdı. Zamanla yurt dışında gördüğü eğitimleri Hong Kong’un mutfak geleneklerine uyarlayan Vicky Cheng, açtığı WING Restaurant’ı da zarif yaklaşımı ile diğer kaliteli Çin restoranlarından farklı kıldı.

Pandemi sonrası yeni normal Şef Vicky’ye, geleneksel Çin kültürünün sağlam bir temelini oluşturmaya odaklanması ve onu kendine özgü mutfak teknikleri ve birinci sınıf Çin malzemeleriyle yeniden yorumlaması için bir fırsat sağladı. Bu da Şef Vicky’ye Çin mutfağına yepyeni bir tanım kazandırdığı bir platform olan WING Restaurant’ı açması için ilham verdi.

Yeni restoranı için açıklamalarda bulunan Vicky, “VEA Restaurant’ta edindiğim ‘Çin x Fransız’ felsefem Çin mutfağı becerilerimi olgunlaştırırken, bu mutfağa olan ilgimi daha da artırdı. WING Restaurant, başarının yolunun geleneklere saygı gösterirken sınırları aşmaktan geçtiğine inandığımız bir yer. WING’te başka hiçbir yerde bulamayacağınız kendi tarzımızda hazırlanmış, zenginleştirilmiş malzemeler ve sunumlarla tanıdık Çin lezzetlerini tadabileceksiniz.” diyor. Sözlerini sürdüren başarılı şef, “Bu maceralı kararımı benimseyen güvenilir ortaklarım, özverili ekibim ve tabii ki destekleyici eşim ve iki güzel kızım olduğu için çok şanslıyım. WING Restaurant mirasımı, köklerimi temsil ettiğinden, Asya’nın En İyi 50 Restoranı paneli tarafından tanınmak benim için çok önemli. Bu prestijli listede Asya’nın dört bir yanındaki ünlü restoranlar, harika şefler ve arkadaşlarla birlikte yer almak bir ayrıcalık. Bu, ekibimdeki her bireyin aynı inanç ve vizyona sahip ortak çabasının bir sonucudur. Aynı çabayı ve cesareti bir ekip olarak bir araya getirerek, Çin mutfağını dünyanın dört bir yanındaki lezzet severlere ulaştırmayı umuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

İlk olarak 2013’te düzenlenen Asia’s 50 Best Restaurants listesi, kendi türünün en etkili ve saygın küresel endüstri araştırmaları arasında yer alan William Reed Business Media’nın Dünyanın En İyi 50 Restoranı’nın bölgesel bir yan ürünü. Bu, akademi, kadın/erkek cinsiyet dengesinin hakim olduğu, bölgenin en saygın yemek yazarları, şefleri, restoran sahipleri ve gastronomistlerinden oluşan Asya’daki restoran endüstrisindeki 300’den fazla liderin bir sonucu. Değerlendirme parametreleri ise içecek ve yiyeceklerin konseptine ve uygulamasına, restoranın atmosferine ve dekorunun yanı sıra hizmet ve misafirperverliğe dayanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın