Vlove başarısıyla iddiasını ortaya koyuyor

Vlove, 2012 yılında Gaziantep’te hayata geçiriliyor. Odağına çikolatayı alarak A+Plus, yeniliğe açık, yaşamdan keyif almayı bilen, ağırlıklı kadın profile sahip olan marka çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. “Çikolata sevenlere en iyisini sunmak için buradayız” diyen Vlove Kurucusu Veysel Hösükler, doğal lezzete ulaşmanın birinci hedefleri olduğunun altını çiziyor.

Vlove, kaliteli ürünü ortaya çıkarmada iyi hammaddenin ustalık kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ediyor. Marka kakao yağı haricinde çikolatada başka herhangi bir bileşen kullanmıyor. Çikolatanın yapısının kırılgan olması ve damakta kendine has bir his bırakmasının ana kriterleri olduğunu ifade eden Veysel Hösükler, “Vlove’da kullandığımız hammaddelerin büyük bir kısmını yurt dışından ithal ediyoruz. Meyvelerimiz Fransa’dan, vanilyalarımız Madagaskar’dan geliyor. Antep fıstıklarımızı da ilk hasat döneminde Nizip ilçemizden yeşil olarak toplayıp depoluyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İz bırakmakla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen bir arzu…

Veysel Hösükler hikâyesini şu sözlerle aktarıyor: “Benim hikâyem, iz bırakmakla ilgili bitmek tükenmek bilmeyen bir arzuyla başladı. Zihnimde hayallerimle birlikte büyüyen bu fikir, öğrenme sürecimin devam etmesini sağladı. Çikolataya herkesin ilgisi vardır ama benimki ilgiden çok daha fazlasıydı. Amacım fark yaratmaktı. Bu kadar yalın bir amaçla, ismimin baş harfini de önüne ekleyerek; harika bir takımla 2012 yılında VLOVE markasını kurduk.”

Yaşamdan keyif almayı bilenlerin markası…

VLOVE’ı kurdukları yıllarda el yapımı çikolata pazarının gelişmekte olduğunu dile getiren Hösükler, “Ancak başlangıç yaptığımız lokasyon, geleneksel tatlının hakim olduğu zorlu bir pazardı. Bir anlamda rüzgâr hem önümüzde, hem arkamızdaydı. Bu türbülansın arasından kararlılığımız sayesinde çıkmayı başardık. Bugün VLOVE; Türkiye’de çikolata üreten en yaratıcı 3 şirketten biri konumunda. Formatımızda ‘yazlık ve kışlık kreasyon’ olmak üzere birbirinden ayrılan toplam 40 çeşit el yapımı çikolata ve 30 çeşit çikolata odaklı tatlı yer alıyor. Cafe’mizde dönemsel olarak hasat zamanlarında sunduğumuz dünya kahveleri, nitelikli çaylar ve 5 çeşit pasta bulunuyor” ifadelerini kullanıyor.

“Deneme ve keşfetme heyecanımız ve yaratıcı bakış açımız bizi farklı kılıyor”

Vlove’da her deneyim imza kelimesinin altını tamamıyla dolduruyor. Vlove’ın imza lezzetlerinden biri “Miras” adıyla; sevenlerinin damaklarından kalplerine süzülüyor. Miras; Gaziantep’le bütünleşmiş baklavanın çıtır katmanlarını ve çikolatayı bir araya getirdiğimiz; yaratıcı, geleneksel aynı zamanda modern bir tatlı. Veysel Hösükler sektörde en önemli özelliklerinin; süreçlere olan yaratıcı bakış açıları olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Ar-Ge bütçemizi hedef kitle odaklı, onların eğilimleri doğrultusunda, spesifik olarak kullanıyoruz. Büyük bir sırrımız yok. Tek yaptığımız; her gün yaptığımız işi, sıradanlaştırmadan, en iyi şekilde ve ilk günkü heyecanla yapmaya çalışmak… Bu bizi güçlü kılan en önemli parametre…”

“Anadolu’dan bir dünya markası çıkacak!”

Başarılı girişimci, hedeflerinin; insanları mutlu eden bu eşsiz lezzeti, kalite ve titizlikle buluşturup daha mutlu kalpler yaratmak olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle noktalıyor: “Bugün Vlove için yurt içi ve yurt dışından yüzlerce franchise talebi geliyor. Yakın gelecekte Gaziantep’ten sonra ülkemizin üç metropol kentinde daha hizmet vermeyi hayal ediyoruz. Vlove’ın, Anadolu’dan çıkmış bir dünya markası olacağına inanıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın