USLA birbirinden keyifli atölyeleri ile hem eğlenceli hem de leziz deneyimler yaşatıyor

Gastronomi alanındaki 10 yılı aşkın tecrübesiyle alanında fark yaratan, mezunlarıyla sektöre profesyoneller yetiştiren USLA, her biri uzman eğitmenler tarafından yönetilen, hem eğlenceli, hem de iştah kabartan atölyeleri ile ilgi görmeye devam ediyor.

Hem sosyalleşmek, hem sevdikleriyle güzel zaman geçirmek, hem de yepyeni lezzetler keşfederek mutfaktaki hünerlerini geliştirmek isteyenler için USLA Ocak 2022 ayı boyunca, “Dolce Vita!” İtalyan Tatlıları, London Dry Kokteyl, Tapas, “Gerçek Bir Fransız” Tatlılar, Tartlar, Taze Makarnalar, “Çizme’ye Gidiyoruz” İtalyan Lezzetleri, Los Altos Kokteyl, Gülümseyin: Cheesecake, Akşama Ziyafet Var!, Kahveye Eşlik Eden Lezzetler, Favori Lezzetler, Şekeriz ve Glutensiz Tatlılar, Uzakdoğu Mutfağı, Ekmek Sanatı “1001 Ekmek”, La Habana Kokteyl, “Gerçek Bir Fransız” Yemekler, Trend Pastalar, Pazardan Mutfağa Lezzetli Hikayeler, Meksika Mutfağı, Party Foods, Edinburg Kokteyl, El Yapımı Çikolatalar, Denizden Babam Çıksa!, Bi Dolu Cupcake!, Et Lezzetleri atölyelerini, her biri kendi alanındaki uzmanlığı ile ilgi gören eğitmen şeflerin önderliğinde gerçekleştiriyor. Maksimum 10 kişi ile gerçekleştirilen USLA Ocak 2022 Atölyeleri’ne katılmak için son ana kalmadan USLA’dan ya da anlaşmalı online bilet satış platformları Biletix’ten ve Mobilet’ten bilet alarak şimdiden yerinizi ayırtmanızda fayda var.

17 Ocak’ta şekersiz ve glütensiz tatlılar atölyesi gerçekleşecek

Glüten ve şeker hassasiyeti olanlar, eğlenceli ve pratik tatlarla dolu, 17 Ocak 2022 Pazartesi düzenlenen USLA şekersiz ve glütensiz tatlılar atölyesinde buluşuyor. Şekersiz tatlıları önemseyenleri ve son dönem git gide artan glüten hassasiyeti olanları unutmayan USLA, hem kendi, hem de sevdikleri için iştah kabartan lezzetleri keşfetmek isteyenleri Şekersiz ve Glütensiz Tatlılar atölyesinde ağırlıyor. 17 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 19.00’da başlayan bu atölye, 23.00’a kadar devam ediyor. Atölye, Zeytinli ve Biberiyeli, Glütensiz Ekmek yapımı ile başlıyor. Ardından şekersiz ve glütensiz tatlılara değer verenleri mutlu eden iki nefis tatlı kendini gösteriyor; Snickers Bar ve Frambuazlı Kurabiye… Katılımcıların hem lezzetli, hem de pratik tarifleri keşfederken, oldukça eğlenceli anlar da yaşadığı bu atölyenin sonunda dileyen hazırladıklarını keyifle yiyor, dileyen sevdiklerini mutlu etmek için yaptıklarını yanında götürüyor.

Pazardan mutfağa lezzetli hikayeler

USLA, yeni yılın ilk ayını benzersiz bir deneyim atölyesi ile karşılıyor ve 22 Ocak 2022 Cumartesi günü düzenlenen Pazardan Mutfağa Lezzetli Hikayeler’in müjdesini veriyor. Kafa Radyo’daki yayınlarıyla tanınan, gezgin, yazar ve kent hikayecisi Oğuz Otay ve USLA’nın ünlü eğitmen şefi Cenk Akkaya ile düzenlenen bu atölye, sabah 10.00’da başlayıp, 17.00’a kadar devam ediyor. Atölye, USLA tarafından katılımcılara özel rezerve edilen shuttle’lar ile Cumartesi günü Feriköy %100 ekolojik semt pazarında başlıyor. Cenk Akkaya’nın önderliğinde mevsiminde lezzetler, doğru ürün nasıl seçilir gibi birçok ipucunun da yer aldığı bu semt pazarı turunda, katılımcıların alışverişlerine Oğuz Otay’ın çarşı, pazar hikayeleri ve anekdotları eşlik ediyor. Alışverişten sonra USLA’ya geçilerek katılımcılar kahvaltılarını yapıyor, eğitmen şef Cenk Akkaya da pazardan alınan taptaze ürünlerle atölyenin menüsünü oluşturuyor. Mutfakta yerlerini alan katılımcılar, Cenk Akkaya’nın tarifleri ve püf noktaları ile hünerlerini geliştirirken, Oğuz Otay da, hem eğlenceli, hem de bilgilendirici hikayelerini, deneyimlerini anlatıyor. Oldukça interaktif ve farklı deneyimler barındıran bu atölyenin sonunda katılımcılar hep birlikte hazırladıklarının tadını çıkarıyor.

“Denizden babam çıksa yerim” diyenlere…

USLA’nın en favori ve ikonik atölyelerinden Denizden Babam Çıksa! yine oldukça çarpıcı ve mevsime özel yaratılan menüsüyle kendine hayran bırakıyor. Deniz ürünleriyle ilgili oldukça önemli bilgileri ve teknikleri içeren bu atölye, 27 Ocak 2022 Perşembe günü saat 19.00’da Sebze ve Krema Soslu Levrek Buğulama yapımı ile başlıyor. Deniz mahsulleri aşıklarının favorisi olan Sarımsaklı Çıtır Bagetler Eşliğinde, Taze Baharat ve Sarımsaklı Deniz Mahsulleri Yahnisi ise başta yahni tekniği olmak üzere tüm lezzet incelikleri ile katılımcıların mutfakta seviye atlamasını sağlıyor. Sote Brokoli ve Parmesan Peynirli Patates Püresi ile servis edilen, Hardal ve Taze Kekik Marineli, Fırında Somon Fileto da, hem sunumu, hem de lezzetiyle atölyenin parlayan yıldızı olarak kendini gösteriyor. Tüm bu enfes yemekleri yaptıktan sonra yemesi de cabası; lezzetlere kusursuz bir tamamlayıcı olan portakallı irmik helvası da USLA’nın katılımcılara ikramı…

Sosyal Medya'da Paylaşın