Ünlü İtalyan pasta şefi Gianluca Fusto, Patisserie by FoodinLife’ın yeni kapak konuğu oldu!

Pastacılık dünyasına dair tüm gelişmeleri yakından incelediğimiz Patisserie by FoodinLife’ın dopdolu içerikleriyle 64. sayısını sizlerle buluşturuyoruz. İtalyan pastacılık dünyasının dev ismi Şef Gianluca Fusto’yu kapağımıza taşıdığımız yeni sayımızda; artistik tasarımlı pastalarıyla tanınan Fusto ile pastacılık ve kariyeri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Açılan en yeni mekanları mercek altına aldığımız bu sayımızda, Türkiye’nin ünlü tarihi pastanelerinin sektör profesyonelleri ile birbirinden keyifli söyleşilere imza attık. Türkiye’nin en önemli turizm ve gastronomi destinasyonlarından olan Antalya ve Bodrum’un kendine özgü konseptleriyle göz dolduran otellerinin pastanelerine konuk olduğumuz 64. sayımızda, yine dünya ve Türk mutfağının en yetenekli şeflerini sizinle buluşturuyoruz! İşte yine bir solukta okuyacağınız Patisserie by Foodinlife’a dair en güncel detaylar!

Gurmelerimizle İstanbul’un en iyi butik çikolatacılarını keşfe çıkıyoruz!

Kimilerine göre mutluluk veriyor, kimilerine göre cildi güzelleştiriyor, kimilerine göre ise stres seviyesini azaltıyor. Ama her hâlükârda kokusuyla da görüntüsüyle de insanın aklını başından alıyor; çikolata. Yıllar içerisinde birçok değişime uğrayıp çok farklı çeşitlerde üretilmeye başlayan çikolataların butik olarak üretilen çeşitleri de mevcut. Değerli gurmelerimizle birlikte o butik çikolatacıların peşine düştük. Yemek kültürü yazarı, gazeteci ve gastronomi temsilcisi şeflerden oluşan büyük jüriden sizin için İstanbul’un en iyi butik çikolatacılarını dinledik!

Ali Muhiddin Hacı Bekir’in tatlı yolculuğuna davetlisiniz!

Şekerlemelerin kültürümüzdeki yeri oldukça eskiye dayanıyor. Yeni sayımızda iki yüz kırk dört yıllık kalitesinden ve lezzetinden övgü ile söz ettiren ülkemizin en eski şekercilerinden Ali Muhiddin Hacı Bekir’e konuk olduk. Osmanlı döneminden bu yana tadı değişmeyen lokumları, reçelleri ve lezzet yüklü çikolataları sizi adeta çocukluğunuza götürecek.

Soğuk kahve lokasyonlarını bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

Kış aylarında içinizi ısıtan Americano, flat white, latte, mocha yaz aylarında yerini cold brew’e, iced latte’ye, iced americano’ya, frappé’ye bırakıyor. Soğuk kahveler öyle bir içecek ki bir yandan serinletirken bir yandan da günlük motivasyonunuzu yükseltiyor. Bahar ve yaz aylarında daha başka ne istenir ki! Yeni sayımızda soğuk kahvenin en iyi adreslerini, metotlarını ve soğuk kahvecilikteki yeni trendleri inceledik. Daha birçok dosya ve renkli konu başlığını içeren röportajlar yeni sayımızda sizi bekliyor.

Keyifli okumalar!

Sosyal Medya'da Paylaşın