Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı başladı

Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı 18 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. Bu yılki ana teması sürdürülebilirlik olan fuarda daha fazla üretmenin değil, daha verimli ve daha doğru üretmenin önemine değinilirken düzenlenecek panellerle sürdürülebilir menüler, profesyonel mutfaklarda sürdürülebilirlik ve eko gastronomi, tedarik zincirinde şeffaflık ve izlenebilirlik, Türkiye’de dikey tarım ve sürdürülebilir bir ekosistemde dikey tarımın faydaları ve daha birçok konu konuşulacak. 3 gün sürecek fuara büyük ilgi gösterilirken, HoReCa sektöründe yer alan yenilikler de paylaşılacak.

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, 18 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. Türkiye’deki 8. yılında sektör profesyonellerini, firmalara vizyon katacak yeniliklerle buluşturuyor.

Fuarın ilk günü gerçekleşen paneller kapsamında Cantek Pazarlama Müdürü Burak Özcan Gıda Güvencesi ile Maksimum Kazanç konusunda konuşurken, Profesyonel Mutfaklarda Sürdürülebilirlik ve Eko Gastronomi oturumunda Tohum Ambarı Kurucusu Berker Çiftçi, Doğuş Hospitality and Retail Marka Şefi Vedat Demir ve Six Senses Kocataş Mansions Executive Chef’i Özgür Üstün konuşmacı olarak yer aldı.

Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen moderatörlüğünde Sürdürülebilir Markalar ve Menülerde Sürdürülebilirlik başlığında iki panel gerçekleşti. Sürdürülebilir Markalar panelinde Şekerci Cafer Erol’dan Hakan Erol, Yanyalı Fehmi Lokantası’ndan Ergin Sönmezler, Karaköy Güllüoğlu’ndan ise Murat Güllü konuşmacı olarak yer aldı. Menülerde Sürdürülebilirlik panelinin konuşmacıları ise Allpoints Restaurant Group Executive Ar-ge Şefi Rıza Belenkaya, Swissotel Executive Chef’i Soner Kesgin ve Alaf Chef Owner Murat Deniz Temel oldu.

İlk günün son panelinde ise İSTAÇ Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci Biyometanizasyon tesisi ve İstanbul’a katkılarını anlatırken, Beltur Genel Müdürü Cenk Akın da Beltur’un sürdürülebilirlik ve doğa dostu çalışmalarından bahsetti

Sosyal Medya'da Paylaşın