UFS Academy’den şeflere büyük fırsat!

Dünyanın en büyük tüketim şirketlerinden biri olan Unilever, şeflerin gelişimine ve eğitimine odaklanan “UFS Academy”nin mobil uygulamasını Swissotel The Bosphorus ev sahipliğinde tanıttı. FoodinLife Genel Yayın Müdürü Gökmen Sözen moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Türkiye’nin sevilen şeflerinden Arda Türkmen, TÜRYİD Başkan Yardımcısı ve Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli ile Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz konuşmacılar arasındaydı. Etkinlik öncesinde Yılmaz Tokgöz, “Hem şefleri, hem mutfakları destekleyebilmek ve onların gelişimlerini devam ettirmek için çalışıyoruz. Mobil uygulamamızla birçok eğitim içeriğini şeflere ulaştırarak onlara katkı sağlıyoruz. Unilever olarak tüm şeflerimizi desteklemeye ve onlara ilham vermeye devam edeceğiz” dedi.

Unilever Ev Dışı Tüketim’in şeflerle gerçekleştirdiği araştırmadan yola çıkarak geliştirilen UFS Academy, içerdiği ücretsiz eğitimlerle şeflere temel reçetelerden ileri seviye pişirme tekniklerine, dünya mutfaklarından en güncel gastronomi trendlerine geniş bir yelpazede eğitim içerikleri sunuyor. Şefler uygulamadaki eğitimlere diledikleri zaman mobil cihazları üzerinden erişebiliyor. Eğitim modüllerinin sonundaki testleri tamamlayan şefler ise dünyanın en iyi 10 mutfak sanatları enstitüsü arasında sayılan ICCA akreditasyonuna sahip sertifikalar alıyor. “Takımını Yönet” özelliği ise şeflere tüm mutfak ekibi için eğitimler organize edip takip etme imkânı sunuyor.

Şeflerin yoğun temposu düşünülerek 2 dakikanın altında ve herhangi reklam içermeyecek biçimde tasarlanan eğitim içerikleri, şeflerin eğitime daha fazla vakit ayırmasını kolaylaştırıyor. Dünyanın dört bir yanındaki uzman şefler tarafından hazırlanan en güncel ve kapsamlı şef eğitimlerine ücretsiz ve sınırsız olarak ulaşmak isteyen şeflerin UFS Academy mobil uygulamasını mobil cihazlarına indirmesi yeterli.


Konuşmacılardan ünlü Şef Arda Türkmen, “Bence yaşadığımız çağın en önemli değerlerinden biri bilgiye sahip olmak. Bilgi ve içerik çok önemli ve buna sahip olanlar farklılaşıyor. Bizim sektör için de böyle. Bilgiye sahip arkadaşlar daha öne çıkıyor. Bu bağlamda UFS’in yapmaya çalıştığı şey yalın ve net bilgileri sektör çalışanlarına ulaştırabilmek. Dünya çok hızlı ilerliyor, mutfaklar çok sık gelişiyor. Buna ayak uydurmak gerek. Bunun için bir portalın olması sektördeki herkesi çok mutlu edecek bir gelişme. Hem içerik, hem kolay erişebilirlik, hem de sürdürebilirlik açısından harika bir uygulama olduğunu düşünüyorum.” diyerek uygulamanın önemine değindi.

TÜRYİD Başkan Yardımcısı ve Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli ise, “Bizim sektör olmadan hayatın bir tadı yok. Pandemiyle kapalı kalmadan sonra sektör önümüzdeki 5 yıl çok hızlanacak. Şeflik mesleği de önem kazanacak. Böyle bir uygulama daha çok gencimizin bu sektöre ilgi duymasını sağlayacak. Bizler de yatırımcılar olarak destekleyeceğiz onları. Artık bu uygulamalarla sektörün önemi daha da arttı. Sektör değişim içerisindeyken donanımlı, hem dünyayı hem de kendi ülkesini takip eden şeflere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın