Tuti Restaurant, Yenilenen Menüsüyle Bodrum’un Renklerini Masalara Taşıyor

The Marmara Bodrum’da yeni bir heyecan var. Eşsiz Bodrum manzarasıyla dikkat çeken Tuti Restaurant, Bar ve Lounge, yenilenen menüleriyle bu yaza damga vurmaya hazırlanıyor. Muhteşem Bodrum manzarasıyla, Ege’den ve Akdeniz’den ilham alan Tuti, yenilenen menüleriyle Bodrum’un renklerini masalara taşıyor.

Tuti Restaurant, Bodrum’un renklerine bürünüyor
Yenilenen Tuti, Bodrum’un gün batımında hissedilen rüzgarından, herkesin tanıdıkmış gibi bağ kurduğu samimiyetinden, kucaklaşmasından, sofradaki aile kavramından, yemeğe saygıdan esinleniyor. Tuti, yerel üreticilerden aldığı veya kendi bahçesinde yetiştirdiği malzemeleri kullanıyor.

Tuti, sebze pazarında, tezgahındaki ürünün önce şifasını anlatan, ardından nasıl yapılırsa, ne ile yapılırsa güzel olur cevapları ile samimiyet ve doğallığı öz kaynağı ile yansıtan insanların emeğine sahip çıkmayı amaç ediniyor.

Tuti menüsü, tüm bu ilhamın ışığında, narenciye ve zeytin ağaçlarını, denizin mavisini, mandalinanın turuncusunu, Bodrum’un beyazlığını, Akdeniz ikliminin sunduğu taze yeşillikleri bir araya getiren tabaklarla bu renkli ve sıcak bölgenin yansıması haline geliyor.

Tuti Restaurant Executive Şefi Hakan Süve’nin ‘Ege ve Akdeniz’in sofrası” olarak tasvir ettiği menüde dikkat çeken lezzetler arasında başlangıçlarda Ağır Ateşte Pişirilmiş Ahtapot Dilimleri, Avokado, Mini roka Salatası, Zeytinli ve Soğanlı “Vinaigrette” ile Limon Kreması ve Mikro Yeşillikler ile Bodrum Otlu Mücver ve Fümelenmiş Somon yer alıyor. Sıcak başlangıçlar, makarna ve risotto ile ana yemeklerde ise Tuti misafirleri oldukça kararsız kalacak. Arapsaçı Erişte, Dağ Kırma Zeytin, Tulum Peyniri, Mikro Yeşillikler ile Kalamar Sote, Yaban Mantarlı Risotto, Vişne Zeytin, Bebek Patates, Kiraz Domates, Kavrulmuş Badem Sosu ile Fırında Mercan ve Buğday Pilavı, Pesto Krema, Çeri Domates, Baby Patates ile Tavuk But Şaşlık seçeneklerden bazıları.

Tarifsiz anlara tarifsiz kokteyller: Tuti Bar & Lounge
Tuti’nin benzersiz manzaralı terasında yer alan Bar & Lounge, Bodrum severlerin gözdesi. Restaurant kısmında olduğu gibi Bar & Lounge menüsüyle de yenilenen Tuti, kendi bahçesinde yetiştirdiği ya da Bodrumlu üreticilerden tedarik ettiği sebze, meyve, taze baharatlar ve ev yapımı özel soslarıyla hem göze hem de damağa hitap eden kokteyller hazırlıyor. İlhamını Tuti’nin eşsiz manzarasından alan Bar & Lounge’ın Bar Şefi Gülşah Arıkan, imza kokteyllerinde organik bitki ve baharatlar kullanıyor; kokteyllerini tasarlarken kullandığı 2 farklı renk paletini de işte bu eşsiz manzara sayesinde oluşturuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın