Türk ve Osmanlı mutfağının lezzet dolu iftar sofraları Borsa Restaurant’da

Klasik Türk ve Osmanlı ile Anadolu’nun yöresel mutfağından en seçkin menüleri sunan Borsa Restaurant, Ramazan ayı boyunca konuklarını özel lezzetlerle ağırlıyor.

Uzun yıllardır değişmeyen kalite çizgisiyle Borsa Restaurant, zengin iftar menüleriyle Adile Sultan Sarayı’nın muhteşem boğaz manzarasında keyifli iftar sofralarına ev sahipliği yapıyor.

Ramazan boyunca Akçaabat tereyağı, petek bal, kaymak, ev yapımı reçel, Kayseri pastırması, hurma gibi iftariyeliklerle orucunu açacak olan misafirlere; günün çorbası, ardından salata, günün zeytinyağlısı ve sıcak başlangıçlar sunuluyor. Sıcak başlangıçlar arasında; Tonya telli peyniriyle hazırlanan “Karadeniz Pidesi”, beyaz peynirli ve maydanozlu “Su Böreği”, mandıra yoğurdu eşliğinde “Trabzon Usulü Etli Kara Lahana Sarma” seçenekleri yer alıyor.

Ana yemekte yer alan beyaz pilav eşliğinde “Et Döner Kebap”, dana etinden “Borsa Usulü Köfte Izgara” ve Hünkâr Beğendi eşliğinde “Taş Fırında Konya Usulü Kuzu Tandır” ile konuklara lezzet oldu bir iftar yemeği sunuluyor.

Osmanlı Saray ve Türk Mutfağı ile yöresel Anadolu Mutfaklarından sentezlenen Borsa Restaurant, kapanışı “Nar Taneleri ile Gülla甓Şekerpare”, “Aşure”, “Kazandibi”, “Baklava”, “Fırın Sütlaç”, “Afyon Kaymağı ile Ekmek Kadayıfı”, “Borsa Usulü Hurmalı İncir Tatlısı”, “Mardin Usulü Portakallı ve Tarçınlı İrmik Helvası” ve “Profiterol” seçenekleriyle yaparak damakta unutulmayacak bir menünün izini bırakıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın