Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun: “İkisi İstanbul’da biri Antalya’da 3 otel daha açacağız”

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği Hilton Mall of İstanbul markasıyla turizm sektörüne giren Torunlar GYO, otel yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Torunlar GYO, önceki gün hizmete açtığı Hilton Mall of İstanbul markasıyla turizm sektörüne girdi. 5 yıldızlı Hilton Mall of İstanbul 70 milyon dolarlık yatırımla tamamlandı. Otelde 175 oda, 1410 kişi kapasiteli balo salonu ve 13 toplantı odası yer alıyor.

Torunlar GYO, ikisi İstanbul biri Antalya’da olmak üzere 3 otel daha açacak. Hilton Mall of İstanbul’un açılışı nedeniyle yapılan toplantıda konuşan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun; turizm alanında üç otel yatırımının daha sürdüğünü söyledi. Torun, “Bu yatırımlardan biri İstanbul Beykoz’da bulunan Paşabahçe arsasında diğeri ise Tophane’de Galataport’un yanında olacak. Üçüncü otelimiz ise Antalya’da olacak” bilgisini verdi.

Bu yıla ilişkin yatırımları hakkında da konuşan Aziz Torun, “2020’de 5. Levent’in yeni etabı ile diğer otel yatırımlarımıza başlamayı planlıyorduk. Bunun için 340 milyon liralık yatırım planladık. Ancak pandemi nedeniyle yatırım bütçesini 170 milyona indirmek durumunda kaldık. Tophane ve Antalya’daki otel yatırımlarımızı yavaşlattık. Paşabahçe’deki oteli 2023 yılında açacağız” dedi. Torun, 2021’de ise 195 milyon liralık bir yatırım planladıklarını, bu yatırımla 700 konuttan oluşan 5. Levent’in ikinci etabına başlayacaklarını duyurdu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın