Tom Kerridge ve Marcus Rashford, çocukların gıda yoksulluğuyla mücadele etmek için güçlerini birleştiriyor

Michelin yıldızlı şef Tom Kerridge, #EndChildFoodPoverty kampanyasını destekleyerek ülke çapında bir girişim başlatmak için Manchester United futbolcusu Marcus Rashford ile güçlerini birleştirdi. ‘Get Cooking with Marcus & Tom’ adlı girişim, Rashford’un çocuk yoksulluğunu sona erdirmeyi amaçlayan Child Poverty Taskforce çalışmasıyla ortaklaşa yürütülüyor.

Şef, 12 aylık programın bir parçası olarak, 52 yemek tarifi hazırladı. Tarifler her pazar günü çeşitli süpermarketlerde satışa sunulacak. Her tarifte, kullanıcıların Kerridge ve Rashford tarafından sunulan kısa eğitim videolarına ve ünlü konukların da yer alacağı bir Instagram sayfasına bağlanan bir QR kodu yer alacak. İkili, her Pazar, projenin Instagram sayfasında o haftanın tarifinin nasıl pişirileceğini öğreten bir videoya ev sahipliği yapacak.

Kerridge, “Marcus ve ben, en deneyimsiz aşçılar için bile yemek pişirmenin ne kadar kolay olabileceğini göstermek için birlikte çalışmaktan çok gurur duyuyoruz. Mutfağınızla kavga etmenizi istemiyoruz ve çok fazla ekipmana sahip olmanızı beklemiyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın