Teksüt’ten Almanya’ya lezzet çıkarması

Dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarları arasında yer alan Anuga Fuarı “Geleceği Tadın” temasıyla Almanya’nın Köln kentinde gıda sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. Teksüt, kalitesini ve lezzetini Avrupa ülkelerine taşımak amacıyla fuarda ziyaretçilerle buluştu.

Türkiye’nin en önemli süt ve süt ürünleri markası Teksüt yöresel lezzetleriyle Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Anuga Fuarı’na katıldı. Teksüt iki gün boyunca gıda ve perakende sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayarak Teksüt kalitesi ve lezzeti hakkında bilgi verdi.

Avrupa’da 2 yıldır süren büyüme

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, gördükleri ilgiden memnun olduklarını, Teksüt markasının Almanya’da pek çok kişi tarafından bilindiğini söyleyerek, “Amacımız, Türkiye’de edindiğimiz tecrübe ve kalitemizle başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine güzel ülkemizin yöresel süt ve süt ürünlerini tanıtma. Yaklaşık 2 senedir Avrupa’da yaygın dağıtım ağı ve pazar payı olan distribütör firmayla çalışıyoruz ve her geçen gün daha çok Teksüt lezzetini daha çok kişiye ulaştırmayı başarıyoruz. Ürünlerimizi Avrupa’daki vatandaşlarımıza ve burada yaşayanlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye katılımda 4’üncü sırada

Arda Aksaray, genel olarak değerlendirildiğinde fuarlara katılan şirket sayılarının azaldığını ancak Türk şirketlerinin fuarlara katılmayı sürdürdüğünü sözlerine ekleyerek Türkiye’nin Anuga Fuarı’na en çok şirketle katılan ülkeler arasında dördüncü olduğunu belirtti.   Aksaray şöyle devam etti:

Avrupa’da büyüme hedefi sürüyor

“Fuarda 298 Türk firması yer alıyor. 109 ülkeden 7 bin 200 firmanın katıldığı fuarda ülkemizi temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin gücünü, dinamik yapısını, daha başarılı işler yapmak için sahip olduğu enerjiyi bu tür organizasyonlarda görmek, ileriye dönük planlarımızı ve yatırımlarımızı yaparken en bize en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Teksüt olarak Avrupa’da büyüme hedefimizde bir değişiklik olmadan aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın