Tatlılarda iddialı lezzetlerin durağı: The Ritz-Carlton, İstanbul

Her sezon yenilikleriyle misafirlerine özel deneyimler yaşatan Ritz-Carlton, İstanbul, iddiasını pastanesinde de sürdürerek kalitenin altına imza atıyor. Lezzetleri ile damaklarda eşsiz bir tat bırakmaya devam eden otel, en doğal ve taze ürünleri kullanarak her sezon olduğu gibi bu sezonda da misafirlerine en özel lezzetleri sunuyor. Biz de bu iddialı ve oldukça özel tatlıları The Ritz-Carlton, İstanbul Executive Chef’i Selami Güleryüz’den dinliyoruz.

1991 yılında mesleğe atılarak mutfak hikâyesine başlayan Selami Güleryüz, İstanbul’un üst düzey otel ve restoranlarında yer aldıktan sonra The Ritz-Carlton, İstanbul’un Executive Chef’i olarak 2001 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Heyecanını ve tutkusunu asla kaybetmeyen başarılı şef Güleryüz, “Otelin açıldığı ilk günün heyecanını sürdürerek ve her sezon yaptığımız yeniliklerimizle birlikte misafirlerimize özel lezzetler sunmaya devam ediyoruz” diyor.

Her mevsimin kendine has lezzeti korunuyor

Her sezonun başında şefler, The Ritz-Carlton, İstanbul’da mevsime uygun ve iddialı menüler sunabilmek için bir araya geliyor. “Her mevsimin kendine has lezzetlerinin olduğu bu güzel toprakların ürünlerini öne çıkarmayı seviyoruz” diyen şef Güleryüz cümlelerine şöyle devam ediyor: “Misafir portföyümüzün büyük bir çoğunluğu yabancı ziyaretçilerden oluşuyor. Bu yüzden güneşin, toprağın ve ateşin tadı olan Anadolu’nun dört bir köşesindeki özel lezzetleri keşfediyoruz.”

Her zaman en üst seviyede hizmet anlayışı

Kalitesini her daim koruyan The Ritz-Carlton, İstanbul, öncelikli olan misafir memnuniyetini ve sağlığını ön planda tutarak gerek yiyecek ve içecek gerekse servis kalitesinden ödün vermeden misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Şef Güleryüz, “Önceliklerimizi ön planda tutarak misafirlerimize bu sezonda yeni dünya düzeni anlayışı ile beraber değişmiş olan lüks hizmet beklentisini en üst düzeyde sunmak istiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Ritz-Carlton, İstanbul’un en özel tatlıları

Zaman dilimi ve ürün çeşitliliğini göz önünde bulundurarak menülerini hazırladıklarını söyleyen şef Güleryüz, seyahatleri sırasında görmüş ve denemiş olduğu tatlar ile birlikte yöresel ürün ve pişirme tekniklerinin doğru ve yerinde kullanıldığı lezzetlere de menüde yer verdiğini belirtiyor. Özenle hazırlanan menüde pek çok iddialı lezzet olduğunu belirten başarılı şef, “Sadece Ritz Carlton’larda yiyebileceğiniz yoğun çikolatalı, karamel ve portakal ‘ganache’lı ve özel bir likör olan Grand Marnier ile tatlandırılarak servis etmiş olduğumuz ‘The Ritz-Carlton Cake’ iddialı bulduğumuz lezzetlerin başında geliyor” diyor.

Unutulmaz deneyim ve anılar için The Ritz-Carlton, İstanbul

Hizmet ve sağlık kalitesinden ödün vermeden her bir detayı incelediklerini ve en üst seviyede hizmet için çalıştıklarını söyleyen Selami Güleryüz sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Misafirlerimizin unutulmaz deneyimler ve anılar biriktirebilmesi için ben ve ekibim, hedef ve projelerimizi hayata geçireceğiz ve her daim çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın