Susona Bodrum LXR Hotels & Resort lokal ve mevsim ürünlerine odaklanıyor

Susona Bodrum, Hilton’un lüks koleksiyon markası LXR Hotels & Resorts’un, Anguilla, Dubai ve Londra’dan sonra dünyada dördüncü, Türkiye’de ise ilk oteli.. Farklılığı özel servis anlayışıyla da yakalayan Susona Bodrum LXR Hotels & Resort’u Genel Müdürü Arzu Topçu Civak ve Executive Chef’i Savaş Özkılıç’tan dinledik.

Susona Bodrum LXR Hotels & Resort, misafirleri hem otelde hem de otel dışında lokal lezzetlerle, tasarımlarla ve atölyelerle buluşturuyor. Otel hakkında bilgiler veren Arzu Topçu Civak, “Susona Bodrum’da, yerli şarap bağlarından el işçiliği halılarıyla bilinen Etrim köyüne ziyarete kadar lokal destinasyonlara kişiye özel geziler düzenleyerek, sıradanlıktan uzak unutulmaz bir tatil yaşatıyoruz” diyor.

“Susona Bodrum’un LXR çatısı altında markalaşması sürecinde yer aldım”

Civak, Turizm İşletmeciliği alanında yüksek lisans yaptıktan sonra İngiltere’de Mid-Kent College’da sertifika eğitimi alıyor. 24 yıllık kariyeri boyunca Bodrum’da çok sayıda oteli yönettikten sonra bu yıl Susona Bodrum LXR Hotels & Resorts ailesine katılan Arzu Topçu Civak sözlerini şöyle sürdürüyor: “Susona Bodrum’un LXR çatısı altında markalaşması ve yeniden yaratılması sürecinde yer aldım. Hilton International sistemine entegrasyon ve yeni yaratılan otel kimliği ve konsepti doğrultusunda operasyonel standartların uyarlanmasına katkıda bulundum.”

“Misafirlerimize unutamayacakları bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz”

Arzu Topçu Civak, tüm dünyada Covid-19 nedeniyle yaşanan pandemi sürecinde yepyeni bir marka olarak kapılarını açtıklarını belirterek, “Susona Bodrum ile LXR’ın lüks dokunuşunu yaşamak isteyen misafirlerimize en üst noktada unutamayacakları bir deneyim yaşatmayı ve gelecek yıllarda onları otelin sadık misafirleri haline getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullanıyor. Birbirinden eşsiz üç farklı konseptte restoran deneyimi Susona Bodrum 3 farklı restoran konsepti ile hizmet veriyor. Executive Chef Savaş Özkılıç birbirinden özel bu restoranları şöyle anlatıyor: “Power Lunch konsepti ile farklı bir lezzet ve eğlence anlayışı sunan Frankie Beach Club. Adını Bodrum’un yerel otu ebegümecinden alan ve menüsünde lokal ürün kullanarak farklı bir gastronomik deneyim yaşatan otelin destinasyon restoranı Malva ve yarımadanın panoramik manzarasına sahip, kahvaltıdan başlayarak gün boyu farklı atıştırmalıkları ile hizmet veren Ezi.”

Başarılarla dolu mutfak deneyimi

Hilton’daki kariyerine 1991 yılında Hilton İstanbul’da başlayan Özkılıç, burada aldığı çeşitli görevler sonrasında 2007 yılında Executive Chef Yardımcısı olarak görev yaparken, 2007 yılında Hilton Parksa İstanbul’a Chef De Cuisine olarak atanıyor. 2009- 2011 yılları arasında Conrad İstanbul Bosphorus’ta Executive Chef yardımcılığının ardından, 2011 yılından itibaren Hilton Bakü’nün açılışını yapıyor ve 7 yıl boyunca Executive Chef’liğini yürütüyor. 2018’de Hilton Bakırköy’de baş aşçı olarak görev yaptıktan sonra 2019 yılında Hilton İstanbul Bosphorus’a Mutfak Şefi olarak geri dönüyor. Bu sezondan itibaren ise Susona Bodrum’da Executive Chef olarak çalışmalarını yürütüyor.

Lokal ve mevsimsel lezzetler menüde yerini alıyor

Menülerde lokal ve mevsim ürünleri ile hazırlanan lezzetlerin öne çıktığını ifade eden Savaş Özkılıç son olarak bu lezzetleri şöyle özetliyor: “Ezi’de ev yapımı hamur işleri ile zenginleştirilmiş nefis bir Ege kahvaltısı. Malva’da günlük malzemelerle harmanlanarak yavaş pişirilen lokal bir tabak. Frankie Beach Club’ta Power Lunch konseptinin ön planda olduğu büyük balıklar, ağır ateşte pişmiş ortaya kemikli büyük etler, deniz mahsullü paella’lar, kabuklu deniz ürünleri ve benzeri Ege lezzetlerimiz bulunuyor…”

Sosyal Medya'da Paylaşın