Six Senses Kaplankaya’dan Wellness konusunda Türkiye’de bir ilk

Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi bir bütün olarak ele aldığı holistik Wellness felsefesi ışığında, alanında dünya çapında ünlü uzmanları ve yepyeni terapileri misafirleriyle buluşturuyor. Sezon boyunca misafirlerle buluşacak olan Hannes Wallin, Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarında misafirlerin spor performansı ve oksijen seviyelerini ölçümleyecek.

Bütünsel wellness felsefesi ve konaklama deneyimi ile fark yaratan Six Senses Kaplankaya, dünya çapında uzman isimlerin önderliğinde bilinenin ötesinde wellness deneyimleri sunuyor. Ağustos ayında misafirlerini konuk uzmanlarla buluşturmaya devam edecek olan Six Senses Kaplankaya, dinlendirici atmosferinde fark yaratan uygulamalarla dikkat çekiyor.

Hannes Wallin, dayanıklılık eğitimi de dahil olmak üzere birçok farklı fitness alanı aracılığıyla çok çeşitli popülasyonlarla deneyim, güç ve kondisyon, kilo kaybı ve sağlık koçluğu yapıyor. Hannes, gençliği boyunca rekabetçi tenis, futbol (Avrupa) dahil olmak üzere birçok sporla ilgilenmiş ve kış sporları, kros kayağı, tüplü dalış, kano ve SUP gibi su sporları konusunda büyük deneyimlere sahip. CrossFit Seviye 1 Antrenörü olan Hannes Wallin, Six Senses Kaplankaya’da sezon boyunca misafirlere deneyimlerini aktarmaya hazırlanıyor.

Ayurveda uygulamalarıyla yenilenme

Ağustos ayı boyunca Six Senses Kaplankaya’da konuklarla buluşacak olan Suraj Varma, Ayurveda konusunda ilk eğitimini yüzlerce yıldır nesilden nesile Ayurveda uygulamaları konusunda uzmanlaşan ailesinden aldı. Hindistanın en önemli merkezlerinde sürdürdüğü eğitimi ile özellikle Kerela Karma, Ayurvedik Derin Doku masajı ve Marma detoks konularında uzmanlaşan Varma; stresten arınma ve yenilenme sağlayan Ayurvedik terapileri ile misafirleri bekliyor.

Ağrı yönetimi ve fizyoterapi

Ağrı yönetimi konusunda uzmanlaşan Kim Kosters, 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında Ağrısız yaşam ve fit olmak konusunda misafirlere unutulmaz terapiler sunuyor. Fizyoterapi, Miyofasiyal gevşeme teknikleri, lenf drenaj masajları konusunda uzman olan Kosters, sağlıklı ve ağrısız bir yaşamın ilk adımlarını atmak isteyen misafirleri bekliyor.

Six Senses Kaplankaya, Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management gibi wellness programlarına ek olarak BODPOD vücut kompozisyonu analizi, Wellness Screening iç oranları, kalp ritmini ve hormonların seviyesini ölçebilen uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA’sı olma özelliği taşıyor. Yoga, fit, uyku programları, kilo kontrolü, detox ve mind detox gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın misafirleri 10 bin metrekarelik alana kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın