Six Senses Kaplankaya, bilinenin ötesinde deneyim ve keşifleri ile sezona merhaba diyor!

Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi hedefleyen sürdülebilirlik felsefesi ışığında sunulan izole ve benzersiz deneyimleri ile misafirlerini bekliyor. Uluslararası üst düzey hijyen standartlarına göre hazırlıklarını tamamlayan resort sezona merhaba diyor.

Six Senses Kaplankaya; Fiziksel ve ruhsal iyilik halini bir bütün olarak değerlendiren Six Senses Kaplankaya, doğa ile yeniden bağ kurmayı hedefleyen ritüellerle alışılmışın dışında bir deneyime davet ediyor. Bütünsel wellness deneyimi anlayışı ve SPA’sıyla Ege’nin eşsiz doğasında beş özel koyda konumlanan kum plajları ve doğayla bütünleşen modern dizaynıyla konuklarını ağırlayan Six Senses Kaplankaya, markanın uluslararası sürdürülebilirlik felsefesi ışığında kusursuz bir konaklama deneyimi sunuyor. Bağışıklık Sistemini güçlendiren, zihinsel dinlenme ve dinginliği hedefleyen programlarına ek olarak; detoks, fitness ve kilo kontrol programları ile sağlıklı yaşam ritüelleri keyifli bir tatil ile buluşuyor. Alanında Dünyaca ünlü wellness uzmanları ve ödüllü şeflerin ziyaretleri ile renklenecek programlarla bu sezon Bodrum’da Six Senses Kaplankaya rüzgarı esecek.

Kuzey Bodrum’da, tüm güney yarımada ve Yunan adaları manzarasına sahip seçkin mimarisi, konfor ve stil sahibi odaları, bütünsel wellness deneyimi sunan Six Senses Kaplankaya, Dr. Ranjan Kapoor yönetimindeki 10 bin metrekarelik alana sahip SPA alanında ruh ve bedeni bütün olarak değerlendiren ve doğaya saygılı wellness programları sunarken; Ayurveda ve yoga  konusunda dünya çapında bir uzman olan Dorelal Singh Thakur’un uzmanlığı misafirlerin hayatında kalıcı olumlu değişiklikler gerçekleştirmeyi amaçlıyor.  Konsept restoranları, zeytin ve servi ağaçlarıyla iç içe nefes kesen doğası, beş farklı özel koyda yer alan eşsiz kum plajları ve keyifli aktiviteleriyle misafirlerine dingin, sağlıklı ve unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Bünyesinde yer alan Suitler ve farklı oda seçeneklerine ek olarak; otel binasından bağımsız kişiye özel teras, bahçe ve havuz seçeneğiyle sunulan; uluslararası hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilen Ridge Odaları ve rezidanslarıyla kalabalıktan uzakta doğa ile yenilenme imkânı sağlıyor. Six Senses Kaplankaya, sağlıklı yaşam rutinini, bütünsel bir yaklaşımla ele alan SPA alanı, her yaşa hitap eden sayısız özel aktiviteleri, organik ürünler yetiştirme ve sürdürülebilirlik üzerine kurulu Earth Lab ve wellness odaklı servisleri ile bir araya getiriyor.

Six Senses Kaplankaya’da her yaşa yönelik hazırlanmış aktiviteler misafirlerin tatillerine renk katıyor. Uzmanlar eşliğinde yapılan fitness dersleri, sağlıklı yaşam söyleşileri, spor aktiviteleri, şeflerle birlikte yemek kursları, rehberler eşliğinde trekking, bisiklet gezileri, sürdürülebilirlik ve doğal kozmetik ürün hazırlama gibi özel atölye çalışmaları ile uzun dönem konaklama deneyimini paha biçilmez kılıyor.

Alışılmışın dışında bütünsel bir wellness deneyimi!

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management  ve BODPOD’nin yanı sıra, Wellness Screening gibi vücut analiz uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olan resort, bütünsel terapi hizmetlerinde fark yaratıyor. Konuklar; Hindistan, Tayland ve İngiltere gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen, alanında uzman ve dünyaca ünlü terapistlerin uyguladığı; Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.

Konukların uykudan beslenmeye, mindfulness’dan spora kadar her anlamda destek alabildiği merkez, klasik bir SPA’dan çok bir sağlık merkezi ciddiyetiyle konuklarını ağırlıyor. Grotto, kristal buhar odası, yapay yağmur, fin saunası, hidroterapi havuzu, ısıtmalı dinlenme salonları, ayak terapi havuzları, iglo, watsu havuzu, erkekler için hücre terapisi, güzellik salonu, özel hamam ve hidrotermal alan gibi çok çeşitli tedavi ve rahatlama seçenekleri de Six Senses Spa & Wellness merkezinde sunulan hizmetler arasında bulunuyor.

Son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış farklı fitness stüdyolarında spinning, kardiyo, yoga ve pilates gibi özel fitness koçları eşliğinde yapılabilen aktivitelerin yanı sıra; basketbol, voleybol ve tenis kortları da otelde konaklayan spor tutkunları için farklı alternatifler oluşturuyor.

Ridge odalar ve rezidanslarda yeniden canlanın 

Otel binasından bağımsız kişiye özel teras, bahçe ve havuz seçeneğiyle sunulan; sağlık ve üst düzey hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilen Ridge Odaları kalabalıktan uzakta yenilenme ve eğlenme imkânı sağlıyor. Gün batımı manzarasıyla Ege Denizi’ne bakan bu odalar, çevresindeki doğa ile uyum içerisinde yer alıyor.

Birbirinden farklı metrekarelerde ferahlık hissini doyasıya yaşayacağınız villa konseptli rezidanslarda ise tam donanımlı mutfaklardan iç yemek alanını tamamlayan şık teraslara ve özel ısıtmalı yüzme havuzlarına açılan geniş bahçeler yer alıyor. Sahibi olabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz rezidanslar doğa içerisinde özgürce sosyalleşebilme fırsatı sunuyor. Deniz manzarası, özel ısıtmalı havuzu, bahçe alanı, ahşap döşeme terasları ve Traforart şömineleri ise villaların özellikleri arasında bulunuyor.

Sürdürülebilirlik felsefesi üzerine kurgulanmış bir atmosfer

Six Senses’ın sürdürülebilirlik ve doğaya saygılı yaklaşımını yansıtan Earth Lab programı, Six Senses Kaplankaya’da ekosistemi desteklemek üzerine kurgulanıyor. Six Senses Kaplankaya, konuklarına hem doğa ve denizle hem de kendileri ve sevdikleriyle bağlantı kurabilecekleri çok özel bir deneyim sunuyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında Six Senses Kaplankaya kendi içme suyunu kendisi üretiyor. Sıfır plastik yaklaşımını benimseyen otelde, neredeyse hiç plastik malzeme kullanılmıyor. Misafirlere Earth Lab’de ki atölye çalışmaları ile Six Senses felsefesini hissedecekleri deneyimler  sunuluyor.

Sağlıklı beslenmek hiç bu kadar lezzetli olmamıştı

Six Senses Kaplankaya, “Eat with Six Senses” programlarıyla Şef John Bakker imzalı menülerle misafirlerine tatil sonrasında da uygulayabilecekleri sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı sunuyor.

Six Senses Kaplankaya, misafirlerine kendi organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal yiyeceklerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor.

Alchemy Bar’da kendi kozmetik ürününüzü hazırlayın

Six Senses Kaplankaya’nın en özel noktalarından biri olan ve otelin sağlık katında yer alan Alchemy Bar, yaşam kalitesini yükseltmek için kürler oluşturmak amacıyla malzemelerin ustaca karıştırılmasından doğan simya biliminden ilham alıyor. Burada gündüzleri Six Senses Kaplankaya’nın bahçesinden toplanan çiçekler ve bitkilerle kendi kozmetik ürününüzü hazırlayabiliyor; SPA terapilerinde bu kozmetik ürünlerini kullanabiliyorsunuz. Alchemy Bar, akşamları ise tamamen doğal malzemelerle hazırlanmış kendine özel menüsü ile bir restorana dönüşüyor.

Çocuklar doğanın içinde, çevre bilinciyle öğrenirken eğleniyor

Six Senses Kaplankaya’da çocuklar için hem otel binası içerisinde hem de kumsalda “Grow With Six Senses” adında iki ayrı çocuk kulübü bulunuyor. Üst düzey hijyen kuralları alınarak ve  sosyal mesafeye uygun olarak çocuklara doğayla ve çevreleriyle bağ kurabilecekleri, çevre bilincini artıracak, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici ve eğlenceli birçok aktivite sunuluyor. Fidan dikmek, çocuk yogası, doğal malzemelerle boyama ve kağıt geri dönüşümü bunlardan sadece birkaçı.

Eşsiz konum

Six Senses Kaplankaya, dünyanın Yedi Harikası’ndan ikisi de dâhil olmak üzere, pek çok arkeolojik alana yakınlığıyla dikkat çekiyor. Efes Antik Kenti ve Halikarnas Mozolesi, Artemis Tapınağı, Iasos, Mindos, Labranda, Didyma, Miletus, Herakleia gibi tarihi yerlere geziler, bölgedeki otantik  köylere ziyaretler, Bodrum koylarına ve Yunan Adaları’na özel tekne ve  helikopter turları da Six Senses Kaplankaya’nın resort dışında sunduğu deneyimler arasında yer alıyor.

Bodrum’a araçla 50, deniz yoluyla 30 dakika mesafede

Klasik tatil anlayışının ötesine geçen Six Senses Kaplankaya; 66 Yamaç Villası, 6 adet suiti de kapsayan 75 otel odasıyla birlikte toplamda 141 odası, üç ve beş yatak odalı rezidanslarıyla kusursuz bir hizmet sunuyor. Six Senses Kaplankaya’ya Milas-Bodrum Uluslararası Havalimanı’ndan araçla 50, deniz yoluyla 30, helikopterle 10 dakikalık bir yolculuk yaparak ulaşım sağlamak mümkün. Alternatif olarak İzmir Uluslararası Havalimanı tercih edilebiliyor. Six Senses Kaplankaya, Adnan Menderes Havalimanı’na da araçla yaklaşık 1 saat 45 dakikalık mesafede bulunuyor.

Kendinizi Six Senses Kaplankaya’nın huzurlu atmosferinin doğallığına bırakın.

Sosyal Medya'da Paylaşın