Singapur Türkiye’yi karantina listesine aldı

Sınırları yeniden açmaya karar veren Singapur, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkeyi karantina listesine aldı.

Korona salgınında aldığı sert önlemlerle salgını minimum seviyede tutan Singapur, ziyaretçi kabulüne ilişkin yeni kararlar aldı. Singapur Sağlık Bakanlığı, Kasım ayında ülkeye girecek Türk vatandaşlarının konaklayacakları mekanlarda 14 günlük zorunlu karantinada tutulmasına karar verdi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, daha önceki listede yer almayan Türkiye’nin yanı sıra Estonya, Finlandiya, Japonya, Norveç, Sri Lanka, Güney Kore ve Tayland’dan 4 Kasım itibariyle ülkeye giriş yapan turistlerin ikamet edecekleri yerde 14 gün karantinaya alınacağı belirtildi. Yapılan açıklamada tecrit uygulamasına uymak istemeyenlerin ise elektronik sistem ve fiziksel kontrol bölgelerine giderek durumlarının takip edileceği belirtildi.

Bazı kilit sektörleri canlandırmak için sınırlarını tekrar açmaya hazırlanan Singapur’un bu sebeple karantina ve tecrit uygulaması listesini genişlettiği belirtildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın