Seul’un Michelin yıldızlı restoranı Onjium, sevilen lezzetleriyle artık New York’ta

Kaliteli yemek ve akademik eğitimi birleştiren Onjium, Seul’un ünlü Michelin yıldızlı restoranlarından biri. Ve şimdi, mutfak ekibi ilk kez, sevilen lezzetlerini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyor. New York’ta bugün hizmete giren restoran, geleneksel Kore mutfağını dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.

Lüks otomobillerin sergilendiği Genesis House’un içerisinde yer alan Onjium, Güney Kore’deki lezzetlerin büyük bir kısmını menüsünde barındırmaya devam edecek. Restoranın ortak şeflerinden Park Sungbae, “New York birçok yönden dünyanın kültür merkezi ve burada olmak inanılmaz bir onur. Bu proje sayesinde dünyanın her yerinden insanlara ulaşabileceğimizi ve onlara Kore yemeklerini anlatabileceğimizi umuyoruz” dedi.

2013’te Seul’de açılan Onjium restoranı, bir araştırma enstitüsünün parçası olarak kuruldu. Kore kültürünü korumak ve onu modern topluma adapte etmek için çalışmalar yürüten enstitü, bu alanda çeşitli eğitimler sunuyor. Onjium, 2016 yılında kendi yemek kitaplarını yayınlamaya başladı ve 2020’de ilk Michelin yıldızını kazandı. New York’ta sunulacak menüde Kore tarihinin en eski lezzetlerine yer veren Sungbae ve yardımcı şefi Cho Eun Hee, 1300’lü yılların Kore kraliyet mutfağı tariflerini yeniden yorumladı.

Sosyal Medya'da Paylaşın