Şehrin Meksikalısı Ranchero’dan birbirinden özel vegan lezzetler!

Şehrin Meksikalısı Ranchero’nun menüsünde, vegan misafirlerin beslenme tarzlarından ve damak tadından taviz vermeden gönül rahatlığıyla yiyebilecekleri özel lezzetler yer alıyor. Meksika’nın klasik yemeği Fajita’yı içerisinde hiçbir et ürünü ve hayvansal gıda olmadan servis eden mekan, taco sever veganlar için de alternatif sunuyor. Vegan beslenenler, 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü Ranchero’nun kendilerine özel menüleri eşliğinde kutlayabilirler.

Türk & Meksikalı aile tarafından işletilen ve Meksika’ya özgü gerçek yerel yemekleriyle ünlenen Ranchero’nun mutfağından, veganlara özel reçeteler de çıkıyor. Bir Meksika klasiği olan Fajita’yı vegan beslenme tarzına göre yeniden yorumlayarak karamelize soğan, renkli biberler, bitkisel yağ, sarımsak püre, dağ kekiği, kimyon, isli paprika ve kişniş ile sotelenen mantarlardan hazırlayıp yanında özel soslar ve el yapımı mısır tortillası eşliğinde servis eden mekan, içinde fasulye püresi, yer fıstığı püresi ve zengin mevsim sebzelerinin olduğu Plato Vegano isimli yemeğiyle de veganların gönlünde taht kuruyor. Ranchero’nun menüsünde bir başka ünlü lezzet taconun vegan versiyonu da var. Vegan Taco’nun içinde kültür mantarı, karamelize soğan, sarımsak püresi, ince kıyılmış marul, renkli biber, kibrit patates, soya sos, avokado sos ve borracha sos yer alıyor.

Misafirlerini, Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık Meksika mutfağından orjinal lezzetler eşliğinde ağırlayan Ranchero’nun, vegan yemeklerini denemek isteyenler Nişantaşı, Suadiye, Watergarden ve Maidan Ankara şubelerine uğrayabilirler.

Sosyal Medya'da Paylaşın