Şef Vicky Lau, Hong Kong’da yeni restoranı Mora’yı açıyor

İki Michelin yıldızlı Tate Dining Room ve Date by Tate’in kurucu şefi Vicky Lau, yeni restoranı Mora’yı Hong Kong’da açmaya hazırlanıyor. Romain Hertebreau ortaklığında hazırlanan konsept 28 kişilik modern bir Fransız-Çin restoranı olacak.

2015 yılında The World’s 50 Best Restaurants tarafından Asya’nın En İyi Kadın Şefi ödülüne layık görülen Lau, “Tofu, fasuyle ve soyadan elde edilen yiyecekler her zaman beslenmemin ve yetiştirilmemin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Mora’da mutfakta ve mutfak dışında öğrendiklerimden tamamen yeni bir soya bazlı yemek türü yaratmayı, bistrodan ilham alan pişirme teknikleriyle duygular ve anılar arasında köprü kurmayı hedefliyorum” diyor.

Mora tamamen vegan ya da vejeteryan olmasa da tofu, soya sütü gibi ürünler menüde büyük bir yere sahip. Soya ürünlerinin birçoğu daha kalın bir doku ve yoğun tatlar yaratmak için restoranın kendi fabrikasında üretilecek. 15 Ocak 2022’de kapılarını açmaya hazırlanan restoran öncelikle bir tadım menüsüyle misafirlerini karşılayacak. 1 Mart’tan itibaren ise, eksiksiz bir alakart menü Mora’da beğeniye sunulacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın