Şef Maksut Aşkar Kolombiya’da Türk Mutfağını Temsil Etti

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’da, ulusal ve uluslararası şeflerin katılımıyla “Alimentarte” isimli  bir gastronomi etkinliği düzenlendi. Başkent Bogota’daki Colsubsidio konferans salonunda yapılan etkinliğe, Türkiye’den ünlü şef Maksut Aşkar katıldı. İspanya, Venezuela ve İtalya’dan da ünlü şeflerin yer aldığı etkinlik kapsamında şefler, katılımcılara kısa süreli yemek sunumları gerçekleştirdi. Kolombiya mutfağının uluslararası alanda tanıtılmasını amaçlayan organizasyonda toplanan yardımların çatışma mağduru ailelere aktarılması hedeflendi.

Kolombiya’da “Alimentarte Davivienda” ve “Fundacion Corazon Verde” isimli iki vakıf tarafından organize edilen gastronomi etkinliği, çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi. Başkent Bogota’da düzenlenen ve İspanya, Venezuela ve İtalya’dan ünlü şeflerin yer aldığı etkinliğe, Türkiye’den ise ünlü şef Maksut Aşkar katıldı.

“Dünyayı dolaşarak Anadolu mutfağını en doğru şekilde anlatmaya çalışıyorum”
Türkiye’yi birçok kez yurt dışında temsil ünlü şef Maksut Aşkar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendi mutfağını doğru bir dille anlatmak amacıyla yola çıktığını belirtti. Aşkar, “12 yıldır mutfağımı insanlara nasıl en iyi nasıl aktarabilirim?” düşüncesiyle hareket ettiğini dile getirerek, “Her gittiğim yerde anlatmaya çalışıyorum, bizim mutfağımız çok gizli kalmış bir cevherdir. Bize sorsanız dünyada ilk 3’teyiz ama onlar bunu bilmiyor. Dünyayı dolaşarak, Anadolu mutfağını en doğru şekilde anlatmaya çalışıyorum.” ifadelerini kullandı. Kolombiya’ya davet edilmekten ötürü memnuniyetini anlatan Aşkar, Kolombiya insanının da Türk insanı gibi cana yakın ve çabucak kaynaşan insanlar olduğunu söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın