Şef José Andrés yeni aşı olan herkese hediye kartı veriyor

World Central Kitchen’ın kurucusu José Andrés, Twitter hesabından yayınladığı yazıda, toplam nüfusun yüzde 70’i aşılanana kadar aşı kağıdıyla gelen herkese, Washington D.C. bölgesindeki ThinkFoodGroup restoranlarında geçerli 50 dolarlık hediye kartı vereceğini duyurdu.

ThinkFoodGroup’un sözcüsü, “Aşı kartınızı Jaleo DC, Jaleo Crystal City, Oyamel, Zaytinya veya China Chilcano’da gösterin ve ileride kullanmak üzere 50 $ ‘lık bir kartın sahibi olun. Önümüzdeki 30 gün içinde yalnızca yiyecek için geçerli olan bu hediye kartını yalnızca bir kez kullanabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Andrés, The Sunday Show’da yaptığı açıklamada, “Bunun bir ‘plan’ olduğunu söyleyemem, ancak benim gibi bir vatandaşın, aşı yaptırma konusunda henüz emin olmayan insanların fikirlerini değiştirmesine yardımcı olabilmesinin bir yolu daha var. Restoranlarımdan birine ailelerini getirmeleri için hediye kartı almak onları aşı olmaya ikna etmenin bir yolu ise Washington, Maryland, Virginia’daki topluluğuma küçük bir katkım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın