Şef Edgar Beas, Bask Bölgesi’ni Blu SkyBar’a getiriyor

Anaheim’daki Radisson Blu otelinin Executive Chef’i Edgar Beas, Disneyland ve Disney California Adventure manzaralı Blu SkyBar’da İspanya’nın Bask Bölgesi’nden ilham alan bir menüyle çıtayı oldukça yükseltiyor. Beas, Blu SkyBar’ın sadece turistlerin gözde mekanı değil, aynı zamanda yerel halkın gözde restoranı olmasını sağlamak için de kaliteli malzemeler kullanıyor.

Şef, Blu SkyBar’daki mevcut menü İspanyol iken, şef bunun yaklaşık yüzde 80’inin Bask Bölgesi’nden olduğunu söylüyor. Menüde bacalao con su kokotxa al pil pil (tuzlu morina, zeytinyağı, sarımsak), croquetas de jamon (kroket) gibi lezzetli yemekler yer alıyor. Beas, “Bask Bölgesi’ne giderseniz, bunlar onların geleneksel yemekleri. Istakoz paella ve arroz rojo (kırmızı pirinç) gibi pirinç yemekleri daha çok Valensiya’dan ama biz daha çok Bask Bölgesi’ne odaklanmak istiyoruz” dedi.

Daha önceden üç Michelin yıldızlı Martin Berasategui Restaurant’ta çalışan şef, “Şubat ayından bu yana menüyü altı veya yedi kez değiştirdik. Çok fazla değişiklik var. Yıl boyunca elde edemeyeceğiniz belirli balık türleri, mantarlar ya da bildiğiniz mevsimlik malzemeler vardır. Bazen yeni fikirlerle oynamayı ve yeni bir şeyler bulmayı seviyorum” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın