Şef Clare Smyth’ten İngiltere’ye çağrı!

Kuzey İrlanda’nın başarılı şefi Clare Smyth , Brexit sonrası yetenek kaybını önlemek için İngiltere’ye “birinci sınıf bir ağırlama okulu” kurma çağrısında bulundu. Birleşik Krallık’ta üç Michelin yıldızlı restorana sahip olan Smyth, bu projenin birçok şeyi değiştirebileceğine inanınıyor.

Clare Smyth, Birleşik Krallık’ta sekiz yıldır birlikte çalıştığı Heston Blumenthal ve Gordon Ramsay gibi isimlerle aynı onuru paylaşan sadece yedi Michelin yıldızlı şeften biri olarak öne çıkıyor. Londra’da Notting Hill’deki Core’un ünlü Şef-Patronu olan ve Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğün organizasyonunda da yer alan Clare Smyth aynı zamanda beş AA rozetinin sahibi. Mutfakta mükemmellik arayışına odaklarak, personelini ‘Core Academy’ ile kendi bünyesinde eğitiyor ve aynı zamanda sektörde köklü bir değişim çağrısında bulunuyor.

Smyth konuyla ilgili, “Hepsinin Core’dan bilgi dolu, süper özgüvenli ve çok yönlü, tam olarak ne yaptıklarını bilen bireyler olarak ayrılmalarını istiyorum. Ayrıca, insanlar ne yaptıklarını bildiklerinde çok daha az stresli oluyor. Takımıma inanıyorum. En büyük varlığım ekibim ve pandemiden sonra her birine ihtiyacım olacağını biliyordum. ” açıklamasında bulundu.

Şef Clare Smyth, Avrupa ülkelerinden personel çıkışıyla birlikte Brexit ve Covid sonrası manzaradan endişelendiğini belirtti. Smyth, kısa vadede bunun etkisini azaltmak için Fransa ve İsviçre gibi ülkelerin yeteneklerinin Birleşik Krallık’ta çalışmasına izin verilmesini ancak aynı standartları yakalamaya devam etmek için daha büyük düşünülmesi gerektiğine de değindi.

Sosyal Medya'da Paylaşın