Şef Boulud, yeni restoranı Le Pavillion’un detaylarını açıkladı!

Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şef Daniel Boulud, New York’ta Midtown gökdeleninde yer alacak olan yeni restoranı Le Pavillion’un detaylarını açıkladı.

Midtown gökdeleninin içinde yer alacak olan Boulud’un yeni restoranı Le Pavillion, gelecek senenin başlarında misafirlerini karşılayacak ve deniz ürünlerine odaklanacak. 77 katlı binanın ikinci katında yer alacak olan Le Pavillion, açık hava alanı olmadan bar ile birlikte 120 kişiyi ağırlayacak. Mimarlık firması KPF’nin yanı sıra Isay Weinfeld liderliğindeki iç tasarımıyla Le Pavillon, Central Park ile uyum içinde yaşayan bir New York gökdeleninin ruhunu yakalamayı hedefliyor. İç mekanlar doğadan esinlenerek yemek odası boyunca yerleştirilen gür yeşillikler, canlı ağaçlar ve bitki örtüsüyle Manhattan’ın kalbi olan hareketli Midtown’a huzurlu bir vaha getiriyor. Restoranda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilecek ve yeni Vanderbilt Plaza’ya bakan etkileyici bir bar alanı yer alacak.

Şef Daniel Boulud, “One Vanderbilt’te, New Yorklular ve ziyaretçiler için bir kaçış olan, doğayla mimariyi birleştiren hareketli Midtown Manhattan’da bir yemek deneyimi yaratma fırsatım var. New York şehrinin enerjisini ve yaratıcılığını yakalayan bir yer ”dedi. “Bahçe manzarası ve özgün tasarım özellikleriyle misafirlerimizin gelip hafif, taze ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarabileceği ve yeniden canlanabileceği bir dinlenme ortamı yaratmak hedefimizdir. Restoranların çok uzun süre kapalı kalması veya önemli ölçüde azalması nedeniyle birçok insan yaratıcı yemekler, güler yüzlü hizmet ve evde yeniden yaratılamayacak tüm heyecanlar ile güvenli bir şekilde dışarıda yemek yeme deneyimine can atıyor. Hepimizin buna hemen şimdi ihtiyacı var. “

Le Pavillon misafirleri için, restoranın ortasında konuk şefler ve şarap üreticileri de dahil olmak üzere özel yemek, şarap deneyimleri ve tadım menüleri sunan bir Bahçe Masası da dahil olmak üzere çeşitli benzersiz teklifler sunulacak.

Menüde, daha çağdaş bir Fransız-Amerikan ruhuyla New York’u kutlayan Şef Daniel’in diğer restoranlarının bir uzantısı olan sebze ağırlıklı ve deniz ürünleri merkezli yemekler vurgulanacak. Menü, 2021’in 1. çeyreğinde beklenen açılış haftalarında açıklanacak.

“Yerel tedarikçiler ve çiftçiler her zaman mevsimlik menülerimin odak noktası olacak. Bu zanaatkarlar ve artizanlar, restoranlarımın ve yemek camiasının bel kemiği desteği ve Le Pavillon’da Kuzeydoğu’dan birçok malzemeyi öne çıkarmaya devam etmekten çok heyecan duyuyoruz ”dedi Şef Daniel Boulud. “Bu, doğa ve şehir hayatı arasındaki uyumu göstermenin bir başka yolu.”

Sosyal Medya'da Paylaşın