Sagra’dan Galataport’a Konsept Mağaza: Çikolata Çeşmesi Şehre Geri Döndü

Çikolata çeşmesiyle ünlü Sagra mağazaları, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nde, Galataport’ta açıldı. Sanatsal detaylarıyla dikkat çeken konsept mağaza, yenilikçi menüsüyle misafirlerini bekliyor. Sagra, İstanbul’daki ilk konsept mağazasını 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nde Galataport’ta açtı.

Yeni mağazasında Sagra, ünlü çikolata çeşmesini de ziyaretçileri ile buluşturdu. Eskiden olduğu gibi çikolatayı çeşmeden kavanoza doldurmanın keyfini yaşayan konuklar, kendi çikolatalarını usta şeflerle birlikte hazırladı.

Kıyafetler Arzu Kaprol İmzalı
Mağaza çalışanlarının kıyafetleri, ünlü modacı Arzu Kaprol tarafından hazırlandı. Kaprol, kıyafetleri Sagra’nın geçmişle geleceği buluşturan yeni marka algısını yansıtacak şekilde tasarladı. Mağaza çalışanlarının kullanacağı aksesuarlar ise fındık kabuğundan üretildi.

 

Yeni Konseptte Sürdürülebilirlik Ön Planda
Kullanılan ürünlerde enerji tasarrufuna ve sürdürülebilirliğe önem veren Sagra, yeni mağazasında tamamı doğal sertifikalı bitki çayları satışa sunuluyor. Ayrıca paket servislerde ahşap çatal-bıçak setleri kullanılıyor. Kahve makinalarında da ısıtma işlemi için geri dönüşümden geçirilmiş sulardan elde edilen ısı kullanılarak, enerji kaybı minimum seviyelere indiriliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın