S.Pellegrino Young Chef Academy Competition 2019-21 sonuçlandı!

S.Pellegrino Young Chef Academy tarafından gastronominin geleceğini beslemek için yaratılan dünyanın genç şefleri için en heyecan verici yetenek arayışı 30 Ekim Cumartesi akşamı etkileyici bir şekilde sona erdi. İngiltere ve Kuzey Avrupa’yı temsil eden Jerome Ianmark Calayag, dünya çapındaki 9 yetenekli şefi geride bırakarak yarışmada öne çıktı ve Milano’da gerçekleşen ödül töreninde prestijli unvanı aldı.

2019-21 S.Pellegrino Young Chef Academy Yarışması’nın büyük finalinde, rekabete dayalı yemek pişirme turlarından sonra, Birleşik Krallık ve Kuzey Avrupa Bölgesini temsil eden Jerome Ianmark Calayag, S.Pellegrino Young Chef Academy Ödülü 2019-21’in galibi ilan edildi. Jerome’un akıl hocası David Ljungqvist ile ortaklaşa tasarladığı etkileyici “mütevazı sebzeler” isimli imza tabak, malzeme seçimi, becerileri, dehası, yemeğin güzelliği ve tabağın arkasındaki mesajla büyük jüriyi büyüledi ve diğer 9 yetenekli katılımcıyı geride bıraktı.

Bu yılki yarışma, S.Pellegrino Young Chef Academy Ödülü’nü tamamlayan ve S.Pellegrino’nun gastronominin dönüştürücü gücüne ve mutfağın ötesindeki etkisine olan inancını ve desteğini yansıtan üç yeni ödülü tanıttı. Afrika ve Orta Doğu Bölgesi’ni temsil eden Elissa Abou Tasse, “Adem’in bahçesi” ile, kendi kültürel geçmişinin zenginliğini öne çıkaran malzemelerle bir imza tabak hazırlayarak Acqua Panna Bağlantı Ödülü’nü kazandı.

Afrika ve Orta Doğu Bölgesi’nden Callan Austin, “Hayalet ağı” ile, Food Made Good tarafından yemek ilkesini en iyi temsil eden tarifi ortaya koyan şefe verilen S.Pellegrino Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü aldı.

3 gün süren etkinlik, özel bir gala yemeğiyle sona erdi.

Sosyal Medya'da Paylaşın