S.Pellegrino ve Massimo Bottura küresel ortaklığını duyurdu

Önde gelen mineralli su markası S.Pellegrino, Chef Massimo Bottura ve Lara Gilmore tarafından kurulan ve kar amacı gütmeyen Food for Soul ile küresel ortaklığını duyuruyor. İş birliği ile pozitif sosyal ve çevresel değişimi teşvik etmek ve sürdürülebilir yemek kültürünü güçlendirmek amaçlanıyor.

S.Pellegrino, bütün faaliyetleri ve kaynaklarıyla gıda israfına dikkat çekerek sürdürülebilir yemek kültürünü teşvik edecek eğitici faaliyetlere odaklanıyor. Bu misyon doğrultusunda S.Pellegrino, Food for Soul ile başlattığı iş birliğini duyuruyor. Dünya çapındaki “Refettorio” projelerini desteklemek amacını taşıyan bu iş birliği ile gıda sistemimizi iyileştiren, gıda kaybını ve israfını azaltan,  böylece kapsayıcılığı ve esnekliği sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetleri desteklenecek. Misafirperverliğin önemine ve gıdanın insan hayatını daha iyi hale getireceğine olan ortak inancı merkezine koyan iş birliğinin değer eşitliği ve kültürel değişim yaratması hedefleniyor.

S.Pellegrino ve Food for Soul nesilleri gıda israfını azaltmaya, sosyal kapsayıcılık ve bireysel refahı teşvik eden faydalı tüketim davranışlarını benimsemeye teşvik edecek eğitici uygulamalarlarla daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmada nasıl bir rol oynayabileceklerini göstermek için iş birliğine kendi beceri ve uzmanlıklarıyla katkıda bulunuyor.

Massimo Bottura fikirleriyle genç şeflere ilham verecek

S.Pellegrino’nun Food for Soul ile omuz omuza çalışacağı bu iş birliği duyurusu, markanın insanların hayatlarını zenginleştiren faaliyetler yürüttüğü diğer inisiyatiflerden farklı alanları kapsayacak uluslararası bir projenin başlangıcını temsil ediyor. Şef Massimo Bottura, Fine Dining Lovers e-dergisi ile S.Pellegrino Young Chef Academy de dahil olmak üzere S.Pellegrino dijital ekosistemine dahil olarak; fikirleriyle, genç şeflere, yemek tutkunlarına ve evinin aşçısı olanlara ilham verecek, küresel gastronomi topluluğunu atıklarını azaltmaya teşvik edecek yöntemlerin yaygınlaştırılması konusunda destek verecek. Massimo Bottura ayrıca S.Pellegrino Young Chef Academy’nin Sürdürülebilirlik eğitim alanının açılışını, Akademinin genç şef üyelerine açık bir webinar olan atıksız projesi hakkında yapacağı canlı bir konuşma ile yapacak. Bir sonraki buluşmada ise Bottura ve ekibi, kendi restoranlarında ve konaklama işletmelerinde israfın azaltılmasına katkıda bulunmaları için genç profesyonellere değerli işletme bilgileri paylaşacak.

Food for Soul’un Şef ağının bir parçası olacak Akademi’nin genç yetenekleri, eğitim programları kapsamında sosyal sektörde gıda güvenliği ve sürdürülebilir gıda hizmeti hakkında bilgi sahibi olacak, Refettorio projelerinde staj yapabilecek, gönüllü çalışmalara katılabilecek ve yeni elçilere mentorluk yapma fırsatını yakalayacaklar.

Food for Soul kurucusu Massimo Bottura, “Daha sürdürülebilir bir gelecek tek başına inşa edilemez, ortak hareket edilmesi gerekir. S.Pellegrino ve dünyanın dört bir köşesinden şefler ile birlikte Akademi’deki genç şeflere ilham vererek, sıfır atıkla bizi daha iyi bir geleceğe taşımaları için harekete geçirebiliriz” dedi.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın