Roux Scholar 2022 için arayış başladı

Roux ailesi, 2022 bursiyeri arayışını başlattı. Kazanan adayın kariyer gelişimini desteklemek için 12.000 Euro’luk bir ödülün verileceğini ve dünyanın herhangi bir yerindeki üç Michelin yıldızlı bir restoranda üç ay kadar eğitim görmesinin sağlanacağını açıklandı.

Pandeminin yol açtığı aksaklığı telafi etmek için, adaylar için yaş sınırı 31’e çıkarılacak. Başvuru sahiplerinin ayrıca tam zamanlı çalışması gerekmeyecek, ama asıl işleri şef olmaları olacak.

Ortak yönetim kurulu başkanı Alain şunları söyledi: ” Şeflerimizin lezzetli ve ilginç yemekler sunmakla nasıl başa çıktıklarını görmek büyüleyici olacak. Özellikle, şeflerin hangi makarna şeklini seçeceğini görmek beni heyecanlandırıyor. Gerçekten ilham verici ve bunu dört gözle bekliyorum.”

Bölgesel elemelerde yarışmaya davet edilen yarışmacıların tariflerini göndermek için 31 Ocak 2022 gece yarısına kadar süreleri olacak. Jüri heyetinde Alain Roux, Michel Roux Jr, Brian Turner, Sat Bains, André Garrett, Simon Hulstone, James Martin, Clare Smyth, Rachel Humphrey ve Angela Hartnett yer alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın