Restoratör Sam Fox, The Global Ambassador ile iş birliği yapacağını duyurdu

Fly Bye, Twelve Thirty Lounge, Flower Child ve daha birçok restoranın işletmecisi ve yaratıcısı olan Sam Fox, ABD Phoenix’teki The Global Ambassador ile lüks otel girişimini 2023’te başlatacaklarını duyurdu. Fox, “Bu bir otelden çok daha fazlası ve dünyanın her yerinden gelen gezginlere Phoenix’i yeni bir şekilde keşfetmeleri için ilham vereceğini umduğumuz lüks bir yaşam tarzı markası” dedi.

Fox, yeni kurulan Author & Edit Hospitality şirketi altındaki 141 odalı otelin sahibi olacak, işletecek, geliştirecek ve yönetecek. Fox, oteli satın almak ve geliştirmek için Tempe, Arizona’da Culinary Dropout’u açmak için, kendisinin iş ortağı olan Brian Frakes ile iş birliği yaptı.

The Global Ambassador, Yunanistan, İtalya ve Fas dahil olmak üzere Akdeniz bölgesinden etkilenen mutfağı ile otelin küresel etkilerini vurgulayan beş orijinal yemek konseptine ev sahipliği yapacak.

Yılın Restaurateur’u dalında 11 kez James Beard Award yarı finalisti olan Fox, Blanco Tacos & Tequila, Flower Child, True Food Kitchen ve North Italia konseptlerini büyütmesi ve yaratmasıyla tanınıyor. En son Nisan ayında iş ortağı ve müzisyen Justin Timberlake ile Nashville’de Twelve Thirty Lounge’ı açtı. Fox’un restoran şirketi Fox Restaurant Concepts, 2019 yılında The Cheesecake Factory’ye satıldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın