Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis: “Kadınların emeği ile şekillenen her şey farklı bir anlam kazanıyor”

Kuru gıda ürünlerinde liderliğini sürdüren Reis Gıda, tarih yazan kadınların yolunda yürüyen ve üreten kadınların 40 yıldır en büyük destekçisi. Yaşanabilir bir dünya düzeni için sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine hayat veren, çevreye ve topluma olan sorumluluk anlayışıyla hareket eden Reis, kadınların emeklerini değere dönüştürmeye devam ediyor.

Kadınlara aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlayacak projelerle çözümler ürettiklerini ve şirketlerinin kadın istihdamını önemsediklerini belirten Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis, “Her geçen gün kadın çalışanlarımızın sayısını arttırıyoruz. Bununla birlikte şirketimiz staj eğitimlerinde kız öğrencilerimize öncelik vererek onların iş hayatına atılımında cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk tarafından 2018 yılında kurulan Reis Akademi ile de stajını bitiren öğrencilere kariyer yolculuğunda verdiğimiz eğitimlerle seçecekleri iş alanlarında fırsatlar yaratıyoruz” dedi.

“Kadınların emeği ile şekillenen her şey farklı bir anlam kazanıyor”

“Bir toplumun yapısının temellerini oluşturan, değerlerdir” sözüyle kadınlar günü özelinde açıklamalarına devam eden Işılay Reis sözlerine şunları ekledi: “Yaşamış olduğumuz bu süreçte tarım emekçilerimizin kahramanlığını da unutmamamız gerekir. Sofralarımız boş kalmasın diye onlar da canla başla çalıştı ve gıdamızın teminini sağladılar. Bu süreçte çalışan üreten yöneten tüm güçlü kadınlara teşekkür ediyorum. Kadınların emeği ile şekillenen her şey farklı bir anlam kazanıyor. Son yıllarda iş yaşamında kadın istihdamında ciddi farkındalık oluşmuştur. Özellikle pandemi döneminde kadınların iş hayatına katılımı yüksek oranda bir ivme yakalamıştır. Kadının olduğu her yerde barış vardır, üretmek vardır, güçlü yarınlar vardır”.

Bakliyat Köyleri’nde kadın projesi ödüle layık görüldü

Reis Gıda, 2020 yılında başlattıkları ‘Bakliyat Köyleri’ projesinde, kadınların üretimde daha çok yer almasına karşı yürüttükleri çalışmalar nedeniyle, KADIN DOSTU MARKALAR Derneği tarafından ödüle layık görüldü.

Işılay Reis, “Üretimde kadının gücünün farkındalığını desteklemek ve tüm kadınlarımıza da cesaret vermesi için başlattığımız Bakliyat Köylerimizle kadınlarımızın emeklerine katma değer sağlıyoruz. Sofralarımıza gelen pirinç ve bakliyatların her tanesinin kadın üreticilerimizin emeğiyle hazırlanarak tüketicilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Bitkisel protein bakımından zengin içeriğe sahip bakliyatlar geleceğin sağlıkla büyümesine katkı sağlarken bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yardımcı olur. Reis gıda olarak, üretimden sofralara lezzet katan tüm kadınlarımızın yanındayız. Geleceğe ışık tutan kadınlarımızla beraber daha güçlü yarınlar için Reis ailesi olarak her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz” sözlerini dile getirdi.

Sosyal Medya'da Paylaşın