Rasmus Kofoed Geranium’un menüsünden eti çıkarıyor

Kopenhag’ın ünlü şefi Rasmus Kofoed, Ocak 2022’den itibaren Geranium’un menüsünden eti çıkaracağını açıkladı. The World’s 50 Best Restaurants listesinde bu yıl ikinci sırada yer alan Geranium’un yeni dönemi herkes için büyük bir sürpriz!

Hazırlanan yeni menüde Kofoed’in hiçbir yemeğinde artık et bulunmayacak. Üç Michelin yıldızlı restoran her ne kadar sebze merkezli olsa da bu değişiklik duyurusu fine dining dünyasında gerçekleşecek birçok değişikliğin habercisi. Aldığı kararla ilgili konuşan Rasmus Kofoed, “Geranium’da bir değişiklik yağmanın zamanının geldiğini hissediyorum ve bunun üzerinde çalışıyorum. Tüm imza yemekleri iptal etmeyeceğiz, sadece artık onları servis etmeyeceğiz. Hayatımda meydan okumaları seviyorum. Sıradaki görevim menü için harika yeni yemekler yaratmak” dedi.

Sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eden Kofoed, karantina sırasında tamamen bitki bazlı bir tadım menüsü sunan geçici restoranı Angelika’yı açtı. “Bütün bu harika restoranlara gittiğinizde, Geranium bile, odak her zaman yemekte güzel bir denge oluşturmak olsa bile bazen çok fazla. Vücudunuz için çok fazla protein, çok fazla yağ, çok fazla kötü alışkanlık var ve ayrıldığınızda veya ertesi sabah kendinizi zirvede hissetmiyorsunuz” diyor Kofoed.

Şef Daniel Humm da, menüsünü yüzde 100 bitki bazlı yapmak istemesi ve otelin bu vizyonu reddetmesi üzerine Claridge’s’ten ayrıldığını duyurmuştu. Rasmus Kofoed’in bu yeniliği aynı hafta içinde geldi ve fine dining dünyasındaki değişimler konusunda heyecan yarattı.

Sosyal Medya'da Paylaşın