Raffles İstanbul, Türkiye’nin 1’inci, dünyanın 3’üncü en iyi oteli seçildi

Raffles Istanbul, ayrıcalıklı yaşam ve seyahat dergisi Condé Nast Traveler’ın 800 binden fazla okuyucusu tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi Otelleri” listesinde 3’üncü seçildi. Lüks ve modernizmin duygulara hitap eden detaylarla mükemmel şekilde bir araya geldiği otel, “Türkiye ve Yunanistan’ın En İyi 20 Oteli” sıralamasında ise ilk sırayı aldı. 

Raffles Istanbul, bugüne dek elde ettiği çok sayıdaki saygın unvanının arasına yeni iki tanesini daha ekledi. Condé Nast Traveler Readers’ Choice Awards 2021’de hem “Dünyanın En İyileri” içerisinde ilk 3’e girmeyi başardı hem de “Türkiye ve Yunanistan’ın En İyi 20 Oteli” sıralamasında 1’inci oldu. Bahsi geçen ikinci kategoride birinciliği ilk kez 2018 yılında 98,08 puan ile elde eden otel, mükemmeliyete bir adım daha yaklaştığını kanıtlayarak puanını 99,92’ye çıkardı.

Listede Türkiye’yi tek başına temsil ediyor 

“Dünyanın En İyi Otelleri” listesinde Türkiye’den tek yer alan otel Raffles İstanbul oldu. İlk iki sırayı alan Marakeş ve Şangay’daki seçeneklerin ardından Condé Nast Traveler okuyucuları rotasını Raffles Istanbul’a çevirdi.

Modern, cazibeli ve İstanbul’un merkezinde

Derginin, “185 odasının tümünde yer alan yüksek teknolojili kusursuz donanımların yanı sıra, bu şık ve modern otel İstanbul’un Bizans cazibesini ve gizemini yansıtmayı da başarıyor” şeklindeki açıklamasında, Raffles Istanbul odalarının muhteşem manzarasına ve iç mekandaki tasarım ve ruhuna dikkat çekildi. Odalardaki Türk dokumaları , el emeği dekoratif objeler ve şehrin görmeye değer noktalarını yansıtan dev dramatik fotoğraflardan ise “harika” diye bahsedildi. Ayrıca, otelin üst segment alışveriş ve yeme & içme seçeneğinin tam kalbinde yer almasına ve Boğaz’ı gören merkezi konumuna da işaret edildi.

Seyahat severlerin aklına kazınan adreslerden

Dergiden yapılan açıklamada, bu yılki ödüllerin pandemi döneminin ardından dünyadaki yeniden açılma sürecine denk gelmesi açısından önem taşıdığı vurgulandı. Sonuçların, okuyucuların seyahat edemediği dönemlerde özlediği ve yeniden edebilmeye başladığında tekrardan tercih ettiği oteller olduğuna dikkat çekildi. 800 binden fazla kişinin oylarıyla belirlenen listedeki otellerin, gerçekten hatırlanmaya değer, hayal gücünü harekete geçiren ve bir sonraki seyahat ihtimalinin çok uzaktaymış gibi göründüğü bir dönemde dahi akılda kalan adresler olduğu ifade edildi.

İstanbul ve Türkiye de “en iyiler” içinde üst sırada

Condé Nast Traveler Readers’ Choice Awards’ta İstanbul “Dünyanın En İyi Şehirleri” arasında 5’inci oldu. Okuyucuların ilk 3 sıraya taşıdığı şehirler Japonya’dan sırasıyla Tokyo, Osaka ve Kyoto olurken, 4’üncü sırada Singapur yer aldı. Türkiye ise “Dünyanın En İyi Ülkeleri” içerisinde 10’uncu seçildi. Bu listede ilk üçe giren ülkeler sırasıyla Portekiz, Yeni Zelanda ve Japonya oldu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın