Pía León, ‘Dünyanın En İyi Kadın Şefi’ ödülünün sahibi oldu!

‘Dünyanın En İyi 50 Restoranı’ tarafından desteklenen 2021 yılının ‘Dünyanın En İyi Kadın Şefi’ ödülünün kazananı belli oldu ve ödül, Perulu şef Pía León’a verildi. Peru’nun Lima kentinde bulunan restoranı Kjolle’yi işleten şef, 2018 yılında ‘Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi’ olarak seçilmesiyle de biliniyor.

León ödülü kazanmasının ardından şu sözleri söyledi: “Bu kadar çok çalışmanın ardından mutluyum. Mükemmel bir an ve bazen zor olabilse de iradeniz varsa ve ne istediğinizi biliyorsanız, her şeyin kendi zamanında ve doğru anda olduğunu göstermek için mükemmel bir platform.”

The World’s 50 Best Restaurants İçerik Direktörü William Drew, şu sözleri dile getiriyor: “Pía León’u 2021 yılında ‘Dünyanın En İyi Kadın Şefi’ olarak adlandırmak bir onurdur. Mutfağında cinsiyet eşitliğine olan bağlılığı ve kendi yerel malzemelerini kullanma tutkusu Pía’nın çalışmalarının gastronominin geleceği için oyunun kurallarını değiştireceğinden ve dünyanın en iyi mutfaklarından bazılarında daha fazla kadının başarılı olmasına katkıda bulunacağından şüphemiz yok.”

Sosyal Medya'da Paylaşın