Paris’in en özel buluşma noktası: Le Meurice

18. yüzyılın zenginliğini çağdaş şık bir ambiyansla sunan Le Meurice, tasarım, ambiyans ve mükemmel gastronomiyi bir araya getiriyor. İki Michelin yıldızlı restoran Le Meurice Alain Ducasse, rahat ve zarif Restaurant Le Dali, Bar 228 ve Cédric Grolet’in ikonik tatlıları Le Meurice’in yemek deneyimini oluşturuyor.

Sabahtan gece geç saatlere kadar muhteşem bir yemek deneyimi sunan Le Meurice’in mutfağını 2013’ten itibaren Michelin yıldızlı şef Alain Ducasse yönetti. 2020’de Alain Ducasse, genç nesli ileriye taşımak istedi ve mutfağı şef Amaury Bouhours’a emanet etti.

Işıltılı dekoruyla göz kamaştıran Le Meurice Alain Ducasse’da antika aynalar, kristal avizeler ve freskler arasında yemek servisi yapılıyor. Fransız gastronomisinin mükemmelliğini menüsünde yansıtan restoran, sadece yerel ve mevsimlik ürünlerle lezzetlerini yaratıyor.

Adını sarayın en sadık müşterisi Dali’den alan Restaurant le Dali, sıcak atmosferi ile dikkat çekiyor. Philippe Starck tarafından tasarlanan bu mekân, kahvaltı toplantıları ve Cédric Grolet’in meyve kreasyonları ile bir çay saati için misafirlerin favorisi.

Birçok kişiye göre Paris’in en güzel barlarından biri olan Bar 228 ise, birçok aktör, başkan ve ünlü konukların uğrak yeri. Deri koltuklar, koyu renk ahşap ve mermer tezgahla dekore edilmiş bu mekân, canlı caz müziği ve lezzetli kokteylleriyle misafirlerini şımartıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın