Özyeğin Üniversitesi, Öğrencilerini “Sektörle Buluşma” Etkinlikleri ile Türkiye’nin Öncü Otelcilik ve Yiyecek-İçecek Şirketleriyle Bir Araya Getiriyor

Özyeğin Üniversitesi, sektörlerle iç içe eğitim anlayışıyla otelcilik ve yiyecek içecek endüstrisine yönelik düzenlediği ‘Sektörle Buluşma’ etkinliğini bu yıl 10. kez gerçekleştirdi. 8 Aralık’ta, Özyeğin Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen buluşmada Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programları öğrencileri, Türkiye’nin alanında lider kurumlarının temsilcileri ve yöneticileriyle bir araya gelerek staj ve çalışma olanaklarına dair bilgi aldılar ve kariyer yolculuklarını tasarladılar.

Türkiye’nin yenilikçi üniversitesi Özyeğin Üniversitesi’nin otel yöneticiliği, gastronomi ve mutfak sanatlarına yönelik düzenlediği ‘Sektörle Buluşma’ etkinliği 8 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen işletmelerinin temsilcileri ve üst düzey yöneticileri ile Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans öğrencileri bir araya gelerek staj olanakları ve yeni iş fırsatlarının değerlendirilmesi için görüşmeler yaptılar.

İş dünyasında yetkin ve fark yaratan profesyonellerin yetişmesi için çalışan Özyeğin Üniversitesi, bu yıl 10. kez gerçekleştirdiği ‘Sektörle Buluşma’ etkinliğinde turizm, otelcilik ve yiyecek-içecek sektörünün gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin en iyi otelleri ve işletmelerini temsilen 60’ı aşkın kurum yöneticisi ile buluşan Özyeğin Üniversitesi öğrencileri hem sektör hakkında bilgi elde etme, hem de kariyer yolculuklarını tasarlama fırsatı buldular.

Bu buluşmaların sektörlerle iç içe eğitim anlayışlarının önemli bir yansıması olduğuna değinen Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar, “Hedefimiz, sektörün cazibesini henüz algılayamamış olan gençlerin bu alanı tercih etme oranını yükseltirken mentörlük ve uygulamalı eğitimler gibi olanaklarla öğrencilerimizin kariyer yolculukları güçlü bir şekilde inşa etmelerini sağlamaktır. Bu misyonda bizi destekleyen şirketlerle bir arada olmaktan ve Türkiye’nin geleceğine hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın