Öztiryakiler’in Güçlü Kadınlarından “Bizi En İyi Biz Anlarız” Projesi

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olan ve 1958 yılından beri hizmet veren Öztiryakiler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde “Bizi En İyi Biz Anlarız” adı altında bir Sosyal Sorumluluk projesi başlattı.

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olan Öztiryakiler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde “Bizi En İyi Biz Anlarız” diyerek başlatılan Sosyal Sorumluluk projesini başlattı. Afet bölgelerinde kurulan çadırlarda ya da konteyerlerde düzen kurmaya çalışan kadınlara desteklerini sürdüren firmanın, bu projesinin detaylarını aktaran Öztiryakiler Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Öztiryaki Urfalılar şunlarını söyledi; “Kadınlarımızın orada yaşadığı yükü elimizden geldiğince markamızın imkanları dahilinde azaltmaya çalışıyoruz. Merkez fabrikamızda, bölge müdürlüklerimizde çalışan kadınlarımızla, deprem bölgesindeki kadınların birincil ihtiyaçlarına yönelik kutular hazırlayarak bölgedeki kadınların yüzünü güldürmeyi amaçladık.”

Urfalılar, “Öztiryakiler’in kadın çalışanları, kendi elleriyle hazırladıkları kadınlara özel kutularda kendi isimleriyle, deprem bölgesindeki kadınlarımıza notlar yazarak onlara destekte bulunmayı amaçladılar. Sosyal sorumluluk projemizde başlangıç noktasında esas aldığımız duygu, kadını en iyi yine kadının anlamasıdır. Büyük bir emek ve heyecanla hazırlanan bu kutularda, kadınların birincil ihtiyaçlarının yanında kahve ve çikolatalarda ekledik. Çalışan kadınlarımız, deprem bölgesindeki kadınlara notları yazarken duygu dolu anlar yaşandı. Oradaki bir kadının mutluluğuna dokunacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Öztiryakiler’in tüm aile üyelerinin de katılımıyla hazırlanan bu yardım kolileri, Öztiryakiler’in güçlü kadınlarından destek tırı ile Hatay bölgesinde çadırkente ulaşacak. Bu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde böylesine güzel bir çalışma içerisinde olarak, bu günümüzde yine beraberliğimizin gücünü yansıtabildiysek ne mutlu bize. Ülkemizin kadınları geçirdiği tüm zor zamanların üstesinden başarıyla gelmiş ve yine yakın zamanda yaralar sarılacak yüzlerimiz gülecektir. Ne de olsa “Bizi En İyi Biz Anlarız” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın