Özel Sağlık Hastanesi Executive Chef’i Cihan Kuşkapan: “RATIONAL’de her şey düşünülerek tasarlanmış, hata yapma riskiniz yok”

Özel Sağlık Hastanesi temel kalite anlayışıyla ve 110 milyon dolarlık yatırımla kurgulanmış olup, multidisipliner tanı ve tedavi yöntemini, maksimum konfor ve kalite ile birlikte sunuyor. Yenilikçi hastane mimarisini otel konforuyla birleştirerek bünyesine toplayan, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerini temel alarak çok büyük bir titizlikle çalışmalarını yürüten hastaneyi Executive Chef Cihan Kuşkapan’dan dinledik.

Özel Sağlık Hastanesi’nde odalar King Suit Oda, Suit Oda ve Standart Oda olarak üçe ayrılıyor. King Suit Oda, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçları için özel olarak tasarlanıyor ve bir yaşam alanı olarak dizayn ediliyor. Suit oda iki ayrı bölüme ayrılıyor; hasta odasının yanı sıra, hasta yakınlarının dinlenebileceği bekleme odası, hasta ve refakatçiye özel banyo bulunuyor. Standart oda ise; hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanıyor. “Zamanın ikinci büyük hastanesi olarak 1969 yılındaki teknoloji üstünlüğümüzü 21. yüzyıl koşullarına taşıdık” diyen Cihan Kuşkapan, “Türkiye’nin sayılı hastanelerinden biri olduk. Hasta kabulüne başlayarak her şeyin mümkün olduğunu bir kez daha ispatladık. Sloganımız da bu yüzden ‘Yine Özel Sağlık, Yeni Özel Sağlık’” diyor.

Kuşkapan, meslek hayatına 2002 yılında Bodrum’da adım atıyor. Bodrum’dan sonra İzmir’in bir çok üst düzey restoran ve otellerinde görev alan başarılı şef, 2010 yılında Kaya Holding grubu bünyesindeki Ege bölgesinin en büyük 5 yıldızlı otellerinden biri olan Kaya İzmir Termal ve Convention Otel bünyesine katılıyor. Ayrıca Kaya Holding bünyesinde bulunan ultra lüks kış otellerinden Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi’ndeki Palazzo Otel’in iki yıl executive chef’liğini yürüten Kuşkapan, şu anda Türkiye’nin köklü gruplarından Gözde Grup bünyesindeki Özel Sağlık Hastanesi’nde executive chef olarak çalışmalarını sürdürüyor.

“Kalori, şeker ve tuz oranlarına dikkat ederek üretim yapmaktayız”

“Hastanemizin mutfağında otelcilik anlayışıyla üretimlerimizi yapmaktayız” diyen başarılı isim sözlerini şöyle sürdürüyor: “Oda servisi, mini bar ve a la carte menülerimizle hizmet vermekteyiz. Cafe hizmetimizle de gelen misafirlerimize tam anlamıyla otel konforu yaşatıyoruz. Menülerimizi hazırlarken tabii ki de günümüz şartları gereğince Covid-19 sebebiyle tamamen steril alan oluşturduk. Önceliğimiz ise hasta diyetleri, bunun için kalori, şeker ve tuz oranlarına dikkat ederek üretim yapmaktayız. Ayrıca çalışanlarımızın da aynı şekilde sağlığının bizim için önemli olduğunun bilinciyle yemeklerimizin sağlıklı bir şekilde ve üst düzey servis anlayışımız ile çalışanlarımıza da aynı hizmeti vermekteyiz.”

“RATIONAL benim gibi chef’ler ve ustalar için mutfakta tam bir yardımcı”

Cihan Kuşkapan’ın RATIONAL ile tanışması 2010 yılına dayanıyor. O günden bu yana mutfakta her zaman tercihinin RATIONAL olduğunu dile getiren başarılı şef, “RATIONAL benim gibi chef’ler ve ustalar için tam bir yardımcı. Zaten her şey düşünülerek tasarlanmış. Hata yapma riskiniz yok, o sizin için her ürünü pişmesi gereken şekilde ve derecede  pişirip servis için hazırlıyor” ifadelerini kullanıyor.

Gelecekle ilgili hedeflerinden söz eden Kuşkapan, son olarak, “Bu mesleğe gönül vermiş biri olarak otelcilik sektöründen sonra sağlık sektöründe de güzel işlere imza atıp, sağlıklı beslenme menüleri, farklı pişirme yöntemleri ile gastronomiyi sağlık sektöründe de ön plana taşımak istiyorum” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın