Oxford’un en iyi thai restoranları

Oxford, ülkenin geleneksel yemeklerinin yanı sıra daha geniş Asya yemekleri sunan çok sayıda Tayland restoranına sahip. Şehirde, Tayland mutfağından yemekler sunan 20’ye yakın restoran mevcut. İşte Oxford’un en iyi thai restoranları…

Banana Tree Oxford

George Street’de bulunan restoran kendisini bir pan-Asya şenliği olarak şöyle tanımlıyor: “Tayland, Singapur, Endonezya, Vietnam ve Malezya’dan çorba ve salatalardan wok-dövülmüş eriştelere kadar en iyi yemekleri seçiyoruz. körilerin yanı sıra Güneydoğu Asya’dan ilham alan tatlılar ve kokteyller.”

Oli’s Thai

Oli’s Thai on Magdalen Road, Ağustos 2013’te Ladd ve Ru Thurston tarafından açıldı. Küçük restoran sadece beş masaya sahip ve mevsimsel değişikliklere göre her hafta farklı bir menü sunuyor. Restoran, Michelin web sitesinde yer alıyor ve son dört yıldır Michelin Bib Gourmand’a sahip.

Bangkok House

1992 yılında kurulan Bangkok House, konuklarına otantik Thai yemekleri sunuyor. Restoran, Tay şeflerinin becerilerini yerel kaynaklı ürünlerle birleştirmeyi amaçlıyor.

Chiang Mai Kitchen

Chiang Mai Kitchen, 1993 yılında kurulmuş ve adını, otantik, siparişe göre pişirilmiş yemek sağlamak amacıyla kuzey Tayland’daki bir şehirden almıştır. Restoran, tercih edenler için ayrı bir vegan menüsü ile çok çeşitli Thai yemekleri sunmaktadır.

The White Horse Inn Thai Restaurant

White Horse Inn, yemek, atmosfer, tatlar ve hizmete övgüde bulunan konuklardan gelen parlak değerlendirmelere sahip. Hatta bazı konuklar tarafından şehrin en iyisi olarak kabul görmektedir.

Sosyal Medya'da Paylaşın