Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en iyi 50 restoranı 7 Şubat’ta açıklanıyor

The World’s 50 Best Restaurants, bölgenin mutfak sanatına adanmış yepyeni bir listeyle MENA bölgesine ilk adımını atıyor. 7 Şubat’ta Abu Dabi’de düzenlenecek olan etkinlikte Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en iyi 50 restoranının açılış edisyonu gerçekleştirilecek.

Dünyanın en seçkin restoranlarını listeleyen The World’s 50 Best Restaurants, 2022’de Kuzey Afrika, Levant ve Körfez ülkelerini kapsayan yeni bir bölgesel sıralama başlatıyor. Restoran listesinin Latin Amerika ve Asya’ya yayılmasının ardından, organizasyon pazarda bir boşluk tespit etti ve 2022 itibariyle listesine Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da dahil etme kararı aldı. 7 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlikle açıklanacak olan listede batıda Fas’Tan doğuda İran ve Umman’a kadar 19 ülkeden 50 restoran yer alacak. MENA bölgesindeki 250 seçmen tarafından değerlendirilen restoranlar, ülkelerinin zengin ve çeşitli yemek kültürünün bir yansıması olacak.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın En İyi 50 Restoranı kapsamında MENA bölgesine dahil olan ülkeler; Cezayir, Bahreyn, Mısır, İsrail, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen.

Sosyal Medya'da Paylaşın