Organik kahvenin uluslararası adresi: Pret A Manger

Pret, organik arabica kahve ve taze sandviçleriyle dünyanın birçok yerindeki zincir kahvecilerin arasından sıyrılıyor. İngiltere merkezli Pret A Manger, yalnızca müşterilerine üst kalite kahve sunmasıyla değil, sıcak atmosferi, eğitimli baristaları ve geniş atıştırmalık menüsü ile de fark yaratıyor.

İlk dükkânını 1986 yılında, Londra’nın Westminster bölgesinde açan Pret A Manger, Julian Metcalfe ve Sinclair Beecham tarafından kuruluyor. Taze ve lezzetli sandviçlere yancı olarak kaliteli organik kahve sunmayı amaçlayan Pret A Manger, günümüzde dünyanın dört bir yanına dağılmış yaklaşık 500 şubesi ve bünyesinde barındırdığı sosyal yardım kampanyaları ile saygın bir marka haline gelmiş.

Yüzde 100 organik arabika kahvesi standardından hiç sapmayan kahveci, çayları, sütleri ve süt alternatiflerinin de organik ve sürdürülebilir yöntemlerle elde edilmiş olmasına dikkat ediyor. Üstelik espresso bazlı kahvelerden demlenmiş kahvelere, çay çeşitlerinden sıcak çikolataya kadar geniş ürün yelpazesiyle her damak zevkine hitap ediyor. Yemek menüsü de eşit derecede geniş olan Pret A Manger’de atıştırmalıklar, sandviçler, salatalar, kahvaltılıklar hatta çorbalar bulmak da mümkün. Böylece hem zincir kahvecilerde olduğu gibi dünyanın neresinde olursanız olun sevdiğiniz Pret ürünlerine ulaşabileceğiniz gibi, sıradan bir kahveciden çok daha fazlasını bulabiliyorsunuz.

Organik ürünler ve sürdürülebilir yöntemlerden şaşmayan Pret A Manger, ilkeleri olan “Doğru şeyi yapmak”tan asla vazgeçmiyor. 1995 yılında Pret kurucuları tarafından hayata geçirilen The Pret Foundation ile, toplanan bağışları dünya çapında açlıkla savaşmak için kullanıyor. 2014 yılında kurulan Pret’s Coffee Fund ile ise, sürdürülebilir yöntemlerle çalışan kahve üreticilerini destekleyerek doğaya zarar vermeden üretim yapmanın mümkün olduğunu tüm dünyaya gösteriyor. Artan veya tazeliğini kaybeden yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, kullandıkları kahve bardaklarının tamamen geri dönüştürülebilir ve doğada çözünebilir materyallerden yapılmasına da dikkat ediyor. Hatta üretim merkezlerinde güneş enerjisinden bile faydalanıyor!

Şimdilik yalnızca İngiltere, Fransa, Amerika, Hong Kong, Dubai, Singapur, Almanya, İsviçre ve Belçika’da kahve severlerle buluşan Pret, gelecek yıllarda kahve krallığını genişletmeyi ve farklı kıtalara ulaşmayı planlıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın