Okyanusların müziğine hayat veren Sakhalin Restoran şimdi Bodrum’da!

Dünyanın en iyi marinalarından biri olan Yalıkavak Marina’nın kalbinde yer alan Sakhalin Restoran, restorantör Boris Zarkov ve şef Vladimir Mukhin tarafından yaratılan efsanevi White Rabbit Family markasının Türkiye’deki ilk projesi. Deniz ürünlerindeki çeşitliliği menüsünde buluşturan Sakhalin, denizlerin ve okyanusların müziğinin hayat bulduğu bir restoran. 

Şef Alexei Kogai’nin rehberliğinde oluşturulan menüde deniz kabukları, yengeçler, karidesler ve Rusya Uzak Doğusu’ndan balıklar dahil birçok farklı çeşit deniz ürünü bulunuyor. MediterrAsian mutfağını kendisine temel alan Sakhalin, yerel ürünleri Akdeniz ve Asya yemekleri ve pişirme teknikleriyle buluşturuyor. Restoranın kalbinde konukların beğenilerine göre deniz ürünlerini seçebilecekleri buzul ve akvaryumdan oluşan bir “Raw Bar” yer alıyor.

Bodrum’daki Sakhalin için Irina Glik ve Geometry Design stüdyosu lüks ve zarif, iki seviyeli ve 240 misafir ağırlayabilen bir alan yarattı. İç mekanda, doğa ve teknoloji arasındaki denge öne çıkıyor. Asimetrik taş formlar ve teknolojik mutfak adaları, restoran salonunun ana unsurlarını oluşturuyor. Irina Glik, yeni Sakhalin’de konukların kendilerini kayalık deniz kıyılarının yakınında şık bir yattaymış gibi hissedebileceklerini söylüyor. Barın kurgusu deniz kestanesini hatırlatacak bir şekilde yapılarak mekana özel bir sanatsal element yaratıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın