OCTO’nun lezzetleri Eylül Paksoy’a emanet

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan World Luxury Restaurant Awards tarafından Global Winner in Luxury Seafood Restaurant / Lüks Deniz Ürünleri Restoranı ve Continent Win in Best Panoramic Views / En İyi Panoramik Manzaralı Restoran ödüllerine layık görülen OCTO’nun lezzetleri artık Eylül Paksoy’a emanet!

Cenevizliler, Bizanslılar, Venedikliler ve Osmanlı gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı kültürlerin izlerini harmanlayan İstanbul’un kalp noktalarından Karaköy’ün Kemankeş Caddesi’nde yer alan, 180 yıllık tarihi ve İtalyan mimarisinin göz alıcı bir örneği Veli Alemdar Han’ın özenle restore edilmesi ile İstanbul’un ilk JW Marriott oteli özelliğine sahip olan JW Marriott Istanbul Bosphorus’ta misafirlerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli ödüllerine layık görülen OCTO, şef Eylül Paksoy’un özenle hazırladığı lezzetleri ile sadece İstanbulluların favori lezzet adresi olmakla kalmıyor, şehri ziyaret eden yerli – yabancı misafirlerin de hem kenti tanımak hem tarihine eşlik etmek hem de damaklarda iz bırakan deneyimler yaşamak istedikleri gastronomi noktalarının başında geliyor.

Lise eğitiminden sonra MSA’da profesyonel pastacılık üzerine eğitim gören Eylül Paksoy, eş zamanlı olarak Profesyonel Aşçılık bölümünde de şeflere asistanlık yaptı. Stajını yaptığı Les Ottomans ile gastronomi alanındaki eğitimini tamamlayan Eylül Paksoy kariyerine Lufthansa Hava Yolları’nın ortak olduğu havacılık catering firmasında başladı. Lufthansa, Delta, Korean Air gibi uluslararası hava yolları şirketlerinin Business ve First Class yemeklerinin hazırlanmasında görev aldı. Buradaki 5 yıllık kariyerinin ardından 2015 senesinde Türkiye’de açılan St. Regis’de çalışmaya başlayarak 5 yıl da burada profesyonel hayatına devam etti. JW Marriott Istanbul Bosphorus’ta ilk açıldığı günden bu yana görev alan Eylül Paksoy, otel bünyesinde misafirlerini ağırlayan ve İstanbul’un ünlü yeme – içme adreslerinden OCTO’nun yeni yüzü olarak gastronomi dünyasındaki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın