NOBU Istanbul, açılış tarihini geleneksel Japon seremonisiyle duyurdu

Los Angeles’tan dünyaya yayılan efsanevi NOBU Restaurant, İstanbul’daki açılış tarihi Mayıs 2021’i uyum ve iyi şans getirmesi için yapılan geleneksel Japon seremonisi “Kagami Biraki” ile açıkladı.

Ünlü şef Nobu Matsuhisa ve Hollywood yıldızı Robert De Niro ortaklığında kurulan NOBU Restaurants, The Ritz-Carlton, Istanbul otel içerisinde özel bir alanda ve panoromik İstanbul Boğazı manzarasıyla Türkiye’de ilk kez 2021 Mayıs ayında hizmet vermeye hazırlanıyor. NOBU Istanbul, inşaat çalışmaları devam ederken açılışı öncesi uzak doğu kültüründe uyum ve iyi şans getirmesi için sake fıçılarını kırarak gerçekleştirilen geleneksel Japon seremonisi “Kagami Biraki” ile başlangıç tarihini duyurdu.

Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi NOBU Restaurant’ın geleneksel Japon seremonisine pandemi sürecinde her türlü hijyen kuralları yanı sıra sosyal mesafe önlemleri de alınarak Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi Takumi Suemitsu, NOBU Kurumsal Şefi Herve Courtot ve Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer katıldı.

Nobu Restoranları hakkında

Nobu Matsuhisa, Robert De Niro ve Meir Teper tarafından kurulan ikonik Japon restoranı Nobu, dünya çapında 43 restoranı ve en ikonik lokasyonlarda bulunan muhteşem Nobu Otelleri koleksiyonuyla büyümeye devam ediyor. Nobu, çarpıcı atmosferi ve sürekli kendini yenileyen karakteristik menüsü ile dünya çapında hayranları çekmeye devam ediyor

Sosyal Medya'da Paylaşın