Nirvana Cosmopolitan Antalya kapılarını açtı!

Kilit Grubu’nun bünyesindeki Nirvana Hotels’in son oteli, Antalya Lara’daki Nirvana Cosmopolitan kapılarını misafirlerine açtı. Nirvana Hotels zincirinin son halkası açıldıktan sonra, grubun toplam otel sayısı 21’ye ulaştı.

66 yılı aşkın köklü tecrübe ve yenilikçi yaklaşımı ile turizm sektörüne Nirvana Hotels ve Crystal Hotels gibi markaları kazandıran Kilit Grup, pandemiye rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kilit Grubu’nun bünyesindeki Nirvana Hotels’in Antalya-Lara’daki son halkası Nirvana Cosmopolitan’ı açmasının ardından, basınla bir araya gelen şirketin tepe yönetimi, Nirvana markasıyla ilgili iddialı hedeflerinin olduğunu söyledi.

Tolga Kilit, Pelin Kilit, Umman Çetinbaş, Korhan Alşan, grubun yeni oteli Nirvana Cosmopolitan Hotelde basın mensuplarıyla bir ataya gelerek grubun hedefleri ve yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

Nirvana Hotels Koordinatörü Korhan Alşan, Kilit Grubu’nun yıllara dayanan tecrübesinin Nirvana Cosmopolitan Lara’da hayat bulduğunu söyledi. Nirvana Hotels’te yenilikler ve sürprizler yapacaklarını kaydeden Alşan, Nirvana Cosmopolitan’ın yeni konseptlerin geliştirilmesi için Ar-Ge merkezi görevi göreceğini belirtti. Alşan, burada geliştirilecek konseptlerin diğer tesislere de yayılacağını ifade etti.

“5 aylık doluluk hedefimiz yüzde 70-74”

Kilit Grubunun Yönetim Kurulu Oyesi Tolga Kilit, zor bir dönemin ardından daha büyük umutlarla yola çıktıklarını söyledi. Kilit, ‘’Pandeminin etkilerini hala yaşıyoruz. Bu hafta sonunun bitiminde daha farklı bir periyoda geçeceğiz. Bu otelimiz kış periyodunda da açık kalacak. Bu nedenle bütçelerimizi 5 aylık periyotta yüzde 70-75 doluluk olarak planladık. Kış dönemi için de talepler gelmeye başladı. Özellikle ciddi bir düğün talebi olacak. Pandeminin bitmesin ile de grup MICE ve spor organizasyonları ile ilgili de çalışmalarımız olacak’’ dedi.

Kilit Grubu’nun kökleri şok derinlerde olan bir ağaç olduğunu ifade eden Tolga Kilit, ‘’Yan sanayi kollarımız var. Pandemi yatırımlarımızda bizi sekteye uğrattı. Geçen sene 9 otelimizi açtık ve devamında otellere tedarik sağlamaya başladık. Pandeminin bitmesinin ardından otelleri etap etap açmaya başlıyoruz. İnanıyorum ki 15 Haziran sonrasında başka bir konu konuşuyor olacağız’’ diye konuştu.

“Şu anki amacımız otellerimizi daha fazla kurumsallaştırmak”

Otellere her yıl yatırım yaptıklarını belirten Kilit, ‘’Bütçeler yapılırken tamirat, tadilat, yenileme ve varsa otel satın alımları varsa bunları bütçelendiririz. Kilit Grubunun ilk hedefi böyle bir pandemiden sonra güçlü bir şekilde yoluna devam etmek. Şu anki amacımız otellerimizi daha fazla kurumsallaştırıp, daha iyi bir iç ve dış denetim sistemi kurarak daha sağlam bir sistem hayata geçirmek istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Nirvana Cosmopolitan’ın Kilit Grubunun ‘ustalık eseri’ olduğunu belirten Tolga Kilit, ‘’Pandemi sadece ciro kaybettirmiyor. Mesela siz personele yatırım yapmak istiyoruz, yapıyoruz ama bakıyorsunuz personel sektörden ayrılıyor. Personel bizim için en önemli ve en değirli varlığımız. O nedenle ilk önceliğimiz mevcut otellerimizi daha iyi konumlandırmak’’ dedi.

21 otelin 18’i kendi mülkü

Grup bünyesinde 21 otel bulunduğunu belirten Tolga Kilit, bunlardan 18 tanesinin kendi mülkleri, 3 tanesinin ise uzun dönem kiralama olduğunu kaydetti. Kilit ayrıca, Antalya’daki otellerin Körfez sermayesinin eline geçebileceği şeklindeki haberlerle ilgili, olarak, “Ben buna kısa vadede ihtimal vermiyorum” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın