MYC Partners’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan: “Villalarımız neredeyse tamamen doldu”

Bodrum’da 70 milyon dolar yatırımla Le Meridien Beach Resort’u hayata geçiren MYC Partners’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Sağlık ve turizm sektöründe son 3 yılda 150 milyon dolarlık yatırım yapan MYC Partners’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan Hürriyet’ten Burak Çoşan’a değerlendirmelerde bulundu.

“Geçen yıl otelimizde başarılı bir grafik çizdik”

Bodrum’daki otelleri ve talepler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bodrum’daki otelimiz turist ağırlamaya devam ediyor. Geçen yıl da otelimizde başarılı bir grafik çizdik. Konseptimiz de pandemi şartlarına çok uygun oldu. 700 odalı otel yapabiliyorken, 93 odalı yapmıştık. Bu bize avantaj getirdi. 650 metre sahil şeridine sahibiz. Ayrıca otelimizin konsepti sağlıklı yaşam için uygun. Tatilciler, Le Meridien Bodrum Beach Resort’un içinde Vitalica Wellness ile wellness ve detoks paketlerini deneyimleme şansı buluyor.”

“Villalarımız neredeyse tamamen doldu”

Otel içindeki villalara olan talebin bir hayli yüksek olduğunu vurgulayan Akdoğan, “Villalarımız uzun dönemli kiralandı. Yüksek sezon için villalarımız neredeyse tamamen doldu. Yabancı turistin yüksek sezon olmayan eylül, ekim ve kasım aylarında da villalarda uzun süreli kiralama yapacağını düşünüyoruz. Türkiye turizminde atıl kalan villaların kiralanmasıyla da bir hareket olacağını düşünüyoruz. Özellikle belli bir yaşın üstünde olan yabancı turist, Türkiye’de uzun dönemli villa kiralayarak tatil yapabilir. Böyle döviz girdisi de sağlanmış olur. Villalar tatilcilere izole bir şekilde uzun dönemli tatil imkanı sunuyor” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın