Milgo çiğ süt kurucusu Ecehan Kurdoğlu: “Milgo, kültürümüzde yer etmiş mahalle sütçüsü olgusunun modernize edilerek şişelenmiş hali”

Tam yağlı, yüksek proteinli ve yararlı bakteri ve vitaminleri barındıran bir besin kaynağı olan Milgo çiğ süt, kültürümüzde yer etmiş mahalle sütçüsü olgusunun modernize edilerek şişelenmiş halini tüketicilerinin karşısına çıkarıyor. Milgo markasını, kurucuları Ecehan ve Begümhan Kurdoğlu’ndan dinledik. 
Milgo çiğ süt, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük süt üreticisi olan AtaSancak Acıpayam
tarım işletmesinde üstün hijyen koşullarında üretiliyor ve el değmeden şişeleniyor. Katkı maddesi içermeyen sütün doğal hali Milgo sütlerinin Avrupa Onaylı ve Hastalıklardan Ari sertifikası, Kosher ve Helal Belgeleri bulunuyor.
Milgo’nun olmazsa olmaz üç unsuru: Güvenilirlik, doğallık ve şeffaflık

“En basit anlatımla Milgo, kültürümüzde yer etmiş mahalle sütçüsü olgusunun modernize edilerek şişelenmiş hali” diyerek markalarını anlatan Ecehan Kurdoğlu, Milgo’nun üretildiği AtaSancak Acıpayam tarım işletmesinde 10 bin 500 inek bulunduğunu ve günde ortalama 190 ton çiğ süt elde edildiğini söylüyor. Herhangi bir işleme tabi tutulmayan Milgo çiğ süt, tamamen hijyenik koşullarda üretiliyor, paketleniyor ve tüketiciyle buluşuyor.
“Milgo için yola çıkarken aklımızda olmazsa olmaz üç unsur vardı: Güvenilirlik, doğallık ve şeffaflık. Biz çok dikkatli ve titiz tüketicileriz. Dolayısıyla önce ‘Biz ne isterdik’ diyerek çalışmaya başladık. Hala her adımda bu düşünceyle hareket ediyoruz. Milgo sütün lezzetini, kalitesini ve doğallığını sofralara sunmak için yola çıktık” ifadelerini kullanan Begümhan Kurdoğlu, tüketicinin aklında soru işaretleri kalmaması adına, Milgo çiğ süt’ün sağımından sofralara gelene kadar geçtiği tüm süreci detaylı ve şeffaf şekilde paylaştıklarını belirtiyor.
Ekosistemi kendileri oluşturuyorlar 
Milgo markasının kurucuları sütün üretiminden tüketiciye ulaşana kadar geçen süreci şu şekilde açıklıyorlar: “Milgo’nun üretildiği çiftliğimizde sütümüz en hijyenik koşullarda el değmeden sağılıyor. Kendi ekosistemimizde beslediğimiz sağmal ineklerden elde edilen sütümüz, silolarda toplandıktan sonra el değmeden şişeleniyor, +4 derece zinciri kırılmadan temin ediliyor ve frigofrik araçlarla satış noktalarına bırakılıyor.” Ayrıca, ineklerin kaba yemleri dahil olmak üzere, her şeyin tesiste üretildiğini ve bu yüzden ekosistemi kendilerinin oluşturduğu bilgisini de paylaşıyorlar.
Mutfakta mutluluğu arayan tüketicilerin gözdesi

‘Mutluluğun tadı’ sloganıyla, mutfaklarda mutluluk peşindeki tüketicilerin hedef kitlesini oluşturduğunu belirten Ecehan Kurdoğlu, “Hedef kitlemizin büyük bir kısmını kalite ve hijyene önem veren, sağlıklı yaşamı benimseyen bireyler ve anneler oluşturuyor” diyor. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getiren tüketicileri hedef aldıklarını söyleyen Begümhan Kurdoğlu ise, “Günümüzde doğallığa yönelim ivme kazandı. Biz Milgo olarak, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş, lezzet ve kaliteye önem veren, kendi süt ürünlerini yapmayı tercih eden bireylere hitap ediyoruz. Ailelerini, çocuklarını ve sevdiklerini sağlıklı, doğal, bol vitaminli ürünlerle beslemeye özen gösteren bilinçli ebeveynleri ve bireyleri güvende hissettirmek ve mutlu etmek için buradayız” açıklamalarında bulunuyor.
Milgo’yu deneyimleyen müşterilerinden olumlu geri bildirim aldıklarını ve hiçbir katkı maddesi içermediği için ürün kalitesinin yüksek olduğunu belirten markanın yaratıcıları, hayvan refahı, hijyen ve ekolojik dengeye özen gösterdiklerini belirtiyor.
“Hedefimiz çeşitli online platform ve market zincirlerinde haftanın 7 günü boyunca satışta olmak”

Şimdilik İste Gelsin, Amasya Et Ürünleri mağazaları, Amasya Et Ürünleri online market, Tıkla Gelsin ve YemekSepeti Banabi online ve mobil platformlarında satışta olan Milgo, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri satışa çıkarılıyor. Ecehan Kurdoğlu, “Hedefimiz çeşitli online platform ve market zincirlerinde haftanın 7 günü boyunca satışta olmak. Ön sipariş ve abonelik sistemi üzerine çalışmalarımız da paralelde devam ediyor” diyor.
Gelecek hedefleri arasında markalarını büyütmek ve yaygınlaştırmak olduğundan bahseden Begümhan Kurdoğlu, “Başta çiğ süt olmak üzere, kendimize belirlediğimiz hedefler çerçevesinde diğer süt ürünlerine de yönelmek istiyoruz” diyor. Milgo’yu Türkiye geneline ulaştırmak istediklerini açıklayan Ecehan Kurdoğlu, yeni Milgo ürünlerini de ürün portföylerine koymak istediklerini belirtiyor.
Sosyal Medya'da Paylaşın