Michelin Rehberi dünyanın en lüks restoranlarını açıkladı

Otel mutfaklarına ve restoranlara verilen bir prestij ödülü Michelin Rehberi, dünyanın en lüks restoranlarını açıkladı. Listede, Yannick Alléno’nun Champs-Élysées bahçelerindeki üç yıldızlı restoranı Alléno Paris au Pavillon Ledoyen’den Manhattan’daki iki yıldızlı Jungsik‘e kadar 13 restoran yer alıyor.

İşte dünyanın en lüks restoranları:

Alléno Paris au Pavillon Ledoyen – Paris, Fransa

Şehrin en eski restoranlarından biri olan Alléno Paris au Pavillon Ledoyen, Champs-Élysées bahçelerinde sessiz ve zarif bir köşkte yer alıyor. Gölgeli dış mekan masaları, hafifçe Fontaine de Diane’e bakıyor.

Le Cinq – Paris, Fransa

Four Seasons Hotel George V’nin bir parçası olan Le Cinq, 2001 yılında açıldı. Spesiyaliteler arasında sıcak mayonezli Dublin Körfezi karidesleri ve çıtır karabuğday krepleri sayılabilir.

Vendôme – Köln, Almanya

300 yıldan daha eski muhteşem bir Barok şato otelinde yer almasına rağmen, bu restoran taş zemini, yumuşak gri döşemeli koltukları, siyah ve altın çemberlerden oluşan metal oda bölücüleri ile geleneksel ve moderni bir araya getiriyor. Tatlı olarak karamelize fıstıklı dondurmalı muz ve Valrhona Jivara baharatlı sütlü çikolata ganajını kaçırmayın.

Le Louis XV – Alain Ducasse à l’Hôtel de Paris

Ünlü şef Alain Ducasse, her zaman malzemelerin gerçek karakteri tarafından yönlendirilen yeni, titiz ve ustaca mutfak klasisizmini empoze ederek tarzını şekillendirdi.

Restaurant de l’Hôtel de Ville – Lozan, İsviçre

Crissier’in eski belediye binasında, Şef Franck Giovannini, kavrulmuş fındıklı dondurma ile hassas, ters çevrilmiş Gala elmalı turta gibi ustaca yemekler yaratan 25 şeften oluşan etkileyici bir ekibi yönetiyor.

Taian Table – Şangay, Çin

Buradaki sekiz çeşit menü, her 6-8 haftada bir değişir ve klasik veya özel menüden iki veya dört yemek ekleme seçeneği ile birlikte gelir. Yemekler özenle hazırlanmış, dengeli, çeşitli ve orijinal.

Alain Ducasse, Morpheus – Cotai

Her ayrıntı, Fransız ustalarının inceliklerini Asyalı bir dokunuşla kutluyor. Karşılama içeceği, Ducasse’nin özel markalı şampanyası şeklinde gelir. Şefin menüsü, peynir eşliğinde özel olarak seçilmiş dört yemekten oluşuyor.

Zen  – Outram, Singapur

Bu tadım menü restoranında İsveç’e taşınmış hissedeceksiniz. Alt katta sekiz çeşit akşam yemeği, üst katta oturma odasında kahve ve petit fours var ve bu en şık akşam yemekleri hala Stockholm biletinden daha ucuz.

Gaun – Seul, Güney Kore

Sessiz, dinlendirici ve zarif yemek alanı ve rafine hizmet, Gaon’un mutfak tekliflerine ideal eşlik ediyor. Otantik Kore mutfağı çok modernize edilmiş ancak geleneksel DNA’ya sahip ve seramikler oldukça güzel.

A Cut – Taipei, Tayvan

Buradaki atmosferik olarak aydınlatılan bar, muhteşem şarap listesinin temelini oluşturan şarap dolaplarının duvarları ile çevrelenmiştir. Şık yemek odası ve iyi hizmet, deneyime katkıda bulunur. ABD ve Avustralya’dan gelen birinci sınıf sığır eti, açık mutfakta mükemmel bir şekilde ızgara yapılır.

Le Normandie – Bangkok,Tayland

Mükemmel içerikler, rafine teknikler ve iyi uygulanmış tat ve doku kombinasyonları, itibarının hak edilmesini sağlar.

Jungsik – New York, ABD

Kendisini “Yeni Koreli” olarak tanımlayan restoran, oldukça batıya doğru eğiliyor; bu çok yönlü mutfaktan çıkan harika soslardan bazıları, büyük bir Fransız masasında yersiz olmazdı. Mekan serin, canlı ve zarif; servis ekibi keskin, hevesli ve organize. Jungsik, yemek pişirmenin gerektirdiği profesyonellikle çalışan, ölçülemez derecede iyi görünümlü bir restorandır.

The Inn at Little Washington – Washington DC, ABD

Kelimenin tam anlamıyla bir destinasyon olan restoran, son santimine kadar süslenen yemek odası, desenli halılar, yemyeşil duvar kağıtları, kalın perdeler ve mücevherli döşemelerle kaplı bir mücevher kutusunu andırıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın