Michelin Rehberi, bu sene Kaliforniya’nın yıldızlarını açıklamayacak!

Michelin Rehberi, orman yangınlarının ve salgının endüstri üzerindeki yıkıcı etkisi nedeniyle bu yıl Kaliforniya restoranlarının yıldızlarını açıklamayacak.

Kaliforniya’daki yangın sırasında yanan 3 Michelin yıldızlı restoran Restaurant at Meadowood ve pandemi sebebiyle José Andrés’in kalıcı olarak kapattığı Los Angeles’ta yer alan The Bazaar gibi Kaliforniya’daki pek çok restoran, oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Bunun üzerine Michelin Rehberi, COVID-19’dan ve eyaletteki orman yangınlarından ciddi şekilde etkilenen restoranlardan geri bildirim aldıktan sonra geçen hafta Golden State’deki derecelendirme sistemini bu sene için duraklatma kararı verdi. Michelin Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “Restoran endüstrisinin ayağa kalkma konusunda hala büyük zorluklarla karşı karşıya olduğunu biliyoruz” dedi.

The San Francisco Chronicle’da yer alan habere göre, Kaliforniya rehberi ve Bib Gourmands ödülleri yerine Michelin, 27 Ekim’de Michelin tarafından ilk kez 20’den fazla restoranın kutlanacağı sanal bir aile yemeğine ev sahipliği yapacak. Eater’a göre, Michelin ayrıca California Gıda Bankaları Birliği’nin yararına çevrimiçi bağış toplama etkinliğine ev sahipliği yapacak ve ABD’de ilk sürdürülebilirlik ayrımını tanıtacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın