Meal Box, Ramazan’da da çalışanlar için pratik çözümler sunuyor

Ramazan ayında her gün çeşitli, doyurucu ve lezzetli yemekler hazırlamak özellikle çalışan ve yemek yapmaya fırsat bulamayanlar için büyük bir sorun haline geliyor. İşverenlerin ve çalışanların yemek sorununa yenilikçi çözümler üreten Meal Box, Ramazan’a özel oluşturduğu menüleriyle çeşitli ve lezzetli bir iftar sofrası yaratmaya imkan veriyor. Çalışanların Ramazan ayında hayatını kolaylaştıracak menüler, herkesin damak zevkine hitap eden lezzetlerden; kırmızı et menü, beyaz et menü ve sebze menü seçeneklerinden oluşuyor.

Pandemiyle birlikte değişen çalışma şekilleri yemek alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu. Çalışan memnuniyetine önem veren şirketler ise çalışanlarının yemek ihtiyaçları için pratik çözüm arayışlarına geçti. Özellikle Ramazan ayında, çalışanlar için daha büyük bir sorun haline gelen her gün sağlıklı ve lezzetli beslenme konusuna Türkiye’nin lider paketli yemek markalarından Meal Box, yenilikçi bir çözüm getirdi. Ana yemeğinden tatlısına kadar deneyimli şefleri tarafından hazırlanan Meal Box’ın Ramazana özel menülerini şirketler, Ramazan ayı boyunca, çalışanlarına günlük olarak ulaştırabilecek.

Meal Box, Ramazan’a özel hazırladığı menülerinde, her damak tadına hitap edebilmek adına kırmızı et menü, beyaz et menü ve sebze menüden oluşan üç farklı menü seçeneği oluşturdu. Menüler; fırınlanmış mercimek çorbası, şehriyeli pirinç pilavı, Akdeniz salata ve cevizli baklavadan oluşuyor. Bunların yanı sıra kırmızı et menüde et sote, beyaz et menüde ise tavuk sote yer alıyor. Sebze ağırlıklı beslenmek isteyenler için de et ve tavuk yerine girit yahni ile lezzetli bir alternatif sunuluyor. Her menüde, Ramazan’ın vazgeçilmezi olan hurma başta olmak üzere ayran, peynir ve zeytin gibi iftariyelikler de bulunuyor.

Menüler İstanbul’un her yerine 20 kişiye kadar soğuk teslimat, 20 kişi ve üzerine ise sıcak teslimat modeli ile gönderilecek.

Saniyeler içinde çeşitli ve lezzetli iftar sofraları hazırlamak mümkün

Yemek konusunun evden ya da fiilen iş yerinden çalışanlar için en fazla Ramazan ayında sorun haline geldiğini belirten Meal Box CEO’su Murat Demirhan, “Evden çalışma sistemi kimi şirketler için kalıcı hale gelirken kimi şirketler ise çalışmalarına ofislerinden devam ediyor. Her iki çalışma sistemi de pandemi sürecinde yemek alışkanlıklarının değişimine neden oldu. Evde yoğun tempoda çalışırken yemek yapmaya fırsat bulamayan çalışanların yanı sıra hijyen faktörü sebebiyle dışarıdan yemek siparişine mesafeli duran çalışanların sayısı da arttı. Sürecin en başından beri, çalışanlar için kangren haline gelen yemek sorununa pratik

çözümler ürettik ve çalışanlara özel menüler oluşturduk. Ramazan ayı ise her gün yeterli ve dengeli beslenmeyi gerektiriyor. Ancak bir ay boyunca her gün doyurucu, sağlıklı ve lezzetli menüler hazırlamak özellikle çalışanlar için büyük bir sorun haline geliyor.Meal Box olarak, her akşam iftar hazırlığı yapmaya vakit bulamayan veya çeşitli beslenmek isterken sağlık ve lezzet seçenekleri de arayanlar için Ramazan’a özel menüler hazırladık. Ramazan’ın geleneksel lezzetlerini bir araya getirdiğimiz menülerle, saniyeler içinde hazır iftar sofraları oluşturmak mümkün. Hedefimiz, hem çalışanların hem de işverenlerin işini kolaylaştırmak. Bulaş riskini sıfıra indiren, temassız kapıya teslim sistemimiz ile İstanbul’un her yerine, 20 kişiye kadar soğuk teslimat, 20 kişi ve üzerine ise sıcak teslimat modelimiz ile gönderim sağlıyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın