McDonald’s kahvecileri hedef aldı!

Geçtiğimiz yıllarda McD Cafe’nin marka genişlemesi için yaratıcı reklam filmlerine imza atan ve adından sıkça söz ettiren dünyaca ünlü fast food zinciri McDonald’s, şimdilerde İngiltere’de kaliteli kahve için ödenen anormal paralara göndermede bulunuyor.

İngiliz Kahve Derneği’ne göre, İngiltere’de sabahları en çok içilen içeceklerden olan kahveyi günde 2 milyarın üstünde insan tüketiyor. Kahve denilince akla ilk gelen kahve zinciri olan Starbucks’a rakip olmak amacıyla McD Cafe’deki kahve konseptini tanıtan McDonald’s, yayınladığı yaratıcı reklam filmleriyle uygun fiyata iyi kahve deneyimi sunduğunu gösteriyor. Reklamlarında kahve temasına ağırlık veren zincir, ‘iyi kahve ve uygun fiyata’ mottosuyla geçtiğimiz günlerde İngiltere’de yeni bir reklam filmi yayınladı. Tüketicilerin pahalı kahveler içtiğine vurgu yapan reklam filminde aynı zamanda McDonald’s tarafından taze çekilmiş Arabica kahvesi ve organik süt kullanıldığı belirtiliyor.

“Basit ve lezzetli”

Leo Burnett tarafından yaratılan ve Rollo Jackson tarafından yönetilen 30 saniyelik reklam filmi için Burnett’in yaratıcı direktörü Mark Elwood yaptığı açıklamada, “McDonald’s, Kerching fiyat etiketi olmadan harika bir kahve sunuyor. Basit ve lezzetli” sözlerine yer verdi. McDonald’s Yiyecek ve İçecek Pazarlama Müdürü Thomas O’Neill de reklam filmi ile ilgili olarak “Bu bizim için büyük bir kampanya ve sonunda 99 peni kahve teklifimizin gerçek gücünü eğlenceli bir ortaya çıkarıyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın